Kobra11.eu » Díly » 04. řada
logo webu

Díly » 04. řada00 - Pekelná jízda na dálnici A4
(Höllenfahrt auf der A4)

Tom Kranich má v den nástupu do nového zaměstnání zpoždění. Po cestě na horském kole ho porazí starý mercedes. Řidička Susanne si vůz právě odvezla z dílny a je se svou malou neteří na cestě za matkou do Aachen. Jako spolujezdce veze ještě obchodníka Eda, který pospíchá na důležitou schůzku. Susanne se nabídne, že Toma hodí do práce. Dvoutunový vůz se na dálnici najednou dostává mimo kontrolu řidičky. Plynový pedál se zasekl a automobil se žene 160 kilometrovou rychlostí. Semir se přes mobil dozvídá o nebezpečné situaci a snaží se s kolegy vymyslet, jak zastavit neovladatelné auto.

01 - Slepá láska
(Blinde Liebe)

Semir a Tom pronásledují na dálnici červené Camaro. Honička končí havárií nevinné oběti i samotného výtržníka. Semir si bere na starost americký automobil, zatímco Tom se vydá na obhlídku druhého vozu. K jeho překvapení je však prázdný. Rozhlíží se po okolí a najednou spatří onu ženu, jak se potácí směrem k dálnici. Nebýt jeho včasného zákroku, přejelo by ji auto. Při prohlídce dokladů však překvapení policisté zjistí, že oběť autonehody je majitelkou falešných průkazů. Mimo kabelky podezřelé nebylo v jejím autě nic nalezeno. V kabelce je nalezen účet z drahé italské restaurace. Tom a Semir se rozjedou za podezřelou do nemocnice k výslechu. Tam však zjistí, že žena dočasně ztratila paměť, což zkomplikuje další vyšetřování. Tom se ujme výslechu a i přes vlastní vůli začíná k tajemné ženě pociťovat sympatie.

02 - Tulipány z Amsterodamu
(Tulpen aus Amsterdam)

Autobus se řítí velkou rychlostí po dálnici. Řidič po chvíli zběsilé jízdy vyskakuje na vozovku. Nehoda je nevyhnutelná. Pitva řidiče prokáže drogy v jeho těle. Při zajišťování stop policisté objeví pytlíky s heroinem a rovněž řidičův kávový šálek nesl stopy omamného prášku. Otisky prstů na jednom z pytlíků dovedou policisty až ke Kárlovi Schröderovi, dobře zajištěnému penzistovi. Ten se se svou přítelkyní Johannou účastnil oné jízdy. Ale Schröder onen sáček nikdy nespatřil. Domovní prohlídka končí rovněž neúspěšně. Tomovi a Semirovi se podaří zjistit, že většina pasažérů se výletu do Amsterodamu nezúčastnila letos poprvé a všichni bydlí v luxusním penzionu pro seniory. Tam komisaři potkávají vozíčkáře Josefa Bärleho, předčasně penzionovaného ředitele Oddělení pro omamné látky a Tomova bývalého profesora na policejní akademii. Vyšetřování ukáže, že Bärle využívá svých starých kontaktů s drogovou scénou. Pomáhají mu v tom i někteří jiní obyvatelé penzionátu.

03 - Nepříjemné překvapení
(Eine böse Überraschung)

Bratři Horst a Werner Weihmannovi společně přepadli malou banku. S penězi ukořistili i záhadný černý kufřík. Ve své skrýši zjistí, že v kufříku je několikanásobně vyšší suma než mají z banky. Kufřík patří mafiánovi Zieglerovi, který si u svého člověka schoval peníze. Tom a Semir se díky starému sázkovému kupónu z koňských dostihů dostávají na stopu zločinců. Přesto je profesionální zabiják Baumann, pravá ruka Zieglera, rychlejší. Zastřelí Wernera, když ten zrovna uniká před Tomem a Semirem. Jeho bratr Horst přísahá pomstu.

04 - Zajíc a ježek
(Hase und Igel)

Na dálnici pronásleduje minikára auto obchodníka s diamanty DeBreera. Řidičovi minikáry se podaří na štvané auto připevnit bombu. Výbuch ukončil DeBreerův život a pachatel ujel. Tom a Semir zahájí vyšetřování. Ukazuje se, že zavražděný obchodník byl známý svůdník žen. Brzy se policii podaří objevit černé závodní auto. Patří Alexanderu Vollberthovi. Jennifer Vollberthová, kterou oba vyšetřující považují za Alexandrovu ženu, je přivede na stopu díky jejímu pohmožděnému oko. Ale skutečnost je trochu jiná.

05 - Maniak na dálnici
(Highway Maniac)

Mladý pár zahynul v plamenech svého automobilu, poté co jim maniak prostřelil pneumatiku. Při vyšetřování najde Andrea na dálnici projektil. Tom, který přiletí na místo nehody vrtulníkem, si všiml stop v poli. Ty dovedou policisty až k místu, kde stojí hledaný automobil. V autě je nalezena flaštička s chemikálií. Mezitím má pachatel další práci střelbu granátů na projíždějící auta. Je pozorován chlapcem, desetiletým Maxem, který je tím zcela fascinován a naváže s ním kontakt. Nakonec policisté zjistí příčinu maniakova chování a jeho další záměr.

06 - Na útěku
(Auf der Flucht)

Dva kluci ukradnou náklaďák a způsobí hromadnou nehodu na dálnici. Mezi havarovanými vozy je i vězeňská eskorta s nebezpečným zločincem Walterem Frommem. Ten se využije chaosu a prchá v poutech z místa nehody. Zmocní se auta a má namířeno do domu Lisy Bertramové, jedné z rukojmích bankovní loupeže, za kterou si odpykával svůj trest. Donutí ji, aby ho zbavila pout a ve vlastním autě ho provezla přes zátarasy ve městě. Tom a Semir mezitím zjistí spojení mezi Lisou a Frommem a vydají se po jejich stopách, které je zavedou k malému letišti.

07 - Nebezpečná hra
(Gefährliches Spielzeug)

Sven a Johnny jsou bruslaři, kteří se baví jízdou zavěšeni za náklaďáky a nechat se velkou rychlostí táhnout po dálnici. Při jedné z podobných akcí objeví Sven v náklaďáku velké množství těžkých zbraní. Když auto zastaví, podaří se Svenovi utéct před obchodníkem Mentnerem a jeho kumpány. Tom, Semir a Dieter mají zemské policii pomáhat ve vyšetřování. Akci vede vrchní komisař Peter Mentner. Nezávisle na těchto okolnostech pátrají Tom a Semir po Svenovi a Johnnym, kteří ohrožují svoje okolí ukradenou bazukou. Nakonec ho zatknou a odvezou na stanici. Tam Sven pozná Mentnera a uteče. Mentner nechá unést jeho přítelkyni a vydírá ho.

08 - Tajemná moc
(Geheimnisvolle Macht)

Mafiánský poslíček, Enrico Serpente, převáží kufr plný peněz. V druhém pruhu ho začne předjíždět nenápadný Opel, který řídí Laura Wagnerová. Když je vedle něho, namíří na Enricův automobil neobvyklý předmět připomínající pistoli a stiskne spoušť. Auto se stává neovladatelné a vřítí se na parkoviště, kde se převrátí. Laura vyskočí z vozu a zmocní se kufříku na předním sedadle. Vyšetřování ukáže, že scénář nehody se v poslední době již několikrát opakoval a dálniční policie musí podivný případ objasnit.

09 - Chata u jezera
(Die Hütte am See)

Skupina zločinců přepadne transport s penězi. Svědkovi se podaří celou loupež natočit na videokameru, ale je odhalen a zastřelen. Útočníci z místa činu prchají na motocyklech do lesa, kde schovají svoji kořist. Zbaví se zbraní a v přestrojení za myslivce se jim podaří projet policejní kontrolou. Mezitím jsou Semir a Andrea na cestě na společnou dovolenou. Chtějí strávit několik romantických dní v chatě na břehu jezera. Na druhé straně jezera mají chatrč zločinci, kteří se chtějí na několik dní schovat. Večer pádluje Semir na druhý břeh, aby zjistil, jak dopadl fotbalový zápas. Rupert, organizátor přepadení zjišťuje, že Semir je policista a plánuje, jak sousedy umlčet.

10 - Černá růže
(Die Schwarze Rose)

Na dálničním parkovišti provádějí Bonrath a Herzberger běžnou silniční kontrolu. Při prohlídce dodávku, její řidič najednou zrychlí a ujede. Tomovi a Semirovi, pronásledují podezřelé auto, které nakonec po nárazu do budovy exploduje. Při zajištění důkazů z automobilu jsou nalezeny zbytky rtuťových rozbušek, které byly před 2 lety odcizeny ze skladů NATO. Podezřelý mezinárodní obchodník se zbraněmi Sascha May byl při pokusu o zatčení zastřelen. Stopa vede ke vdově po Mayovi. Carla tvrdí, že o ničem neví, ale další vyšetřování toto tvrzení vyvrací.

11 - Ztracené vzpomínky
(Verlorene Erinnerungen)

Neznámý muž se dostane na dálnici, kde se zmateně potácí mezi projíždějícími auty. Muž ztratil paměť po nějakém těžkém šokovém otřesu. Semir ho poznává, je to jeho bývalý kolega Boris Neumann. Chvíli po nehodě je v nedalekém hotelu nalezena mrtvá Neumannova žena. Tomovi je případ jasný, protože všechny okolnosti svědčí proti Neumannovi, ale Semir hledá další důkazy, které by pomohly vyřešit tento případ.

12 - Janina
(Janina)

Mrtvola polského pasáka Jerzyho visící z dálničního mostu zapříčiní nehodu. Všem, kteří zavražděného muže znali, se ulevilo. Tom a Semir podezírají dívky mrtvého pasáka, ale všechny mají alibi. Místní farář, Heinrich Seilmann, dosvědčil jejich přítomnost v kostele v době násilného činu. Na Jerzyho pohřeb se dostaví jeho bratr Waczlaw, který se v Německu podílí na obchodech s prostitutkami a teď se chce pomstít za smrt svého bratra.

13 - Krtek
(Der Maulwurf)

Při převozu vězňů byl přepaden vězeňský transport. Utekl Mitscherlich, kterému do uplynutí trestu zbývalo jen pár měsíců. Na pomoc s vyšetřováním přichází kriminalista z Kölnu. Jde o Jörga Halberta, kolegu Anny Engelhardt z dřívějších let. Halbert před dvanácti lety stáhl výpověď proti gangsterovi Schrothovi. Anna to dodnes nemůže pochopit. Schroth je nemilé překvapení, když jeho kumpáni Brisco a Goover zachránili z transportu jinou osobu než jeho bratra Manfreda. On ale nebyl převážen. Šlo o špatné informace od policie. Oním informátorem je Jörg Halbert, který pod tlakem přislíbil Schrothovi spolupráci. Mitscherlich byl zabit a zakopán v lese. S pomocí náhodného svědka se podaří identifikovat jeho vraha a přes něj vede stopa k Schrothovi.

14 - Mat
(Schachmatt)

Obchodník se starožitnostmi Samuel Breuberg byl přepaden ve svém obchůdku. Pachatelé chtěli tiskařské předlohy dolarových bankovek, se kterými Breuberg kšeftoval. Jeho asistentka Marie Kovacz je komplicem zlodějů. Přesto krádež nevyjde, protože Breuberg už nechal tiskařské desky odvést. Když se obchodník snaží utéci ve svém voze, nezvládne řízení a smrtelně havaruje. Gangsteři v čele s Gabrielem unesou transportní vozidlo i s oběma řidiči. V nákladu je však pouze přední strana bankovek. Ta druhá je schována v pozdější zásilce. Když se řidiči pokoušeli uniknout, byli oba postřeleni. Jednomu se podaří dopotácet na dálnici a po nehodě, kterou způsobí, je převezen do nemocnice. Alex, Mariin přítel má za úkol zbavit se řidiče. Tomovi se podaří zabránit vraždě, ale Alex unikne.

15 - Schumannova velká šance
(Schumanns große Chance)

Walter Schumann se stal svědkem dopravní nehody na dálnici, ale když chce pomoci zraněnému Grischekovi, ohrožuje ho pistolí a donutí ho ke společnému útěku. V Schumannově bytě Grischek vykrvácí a Schumann se rozhodne využít svoji šanci. Vezme mrtvole kufr plný peněz a snaží se zbavit těla. Nečekané ho ale vyruší dcera
Tom a Semir naleznou v havarovaném autě mrtvolu Grischekova partnera. Vyšetřováni odhalí, že gangsterské duo vyloupilo nevěstinec. Majitel veřejného domu van Cleef a jeho pravá ruka Draschko teď chtějí kufřík od Schumanna.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider