Kobra11.eu » Díly » 11. řada
logo webu

Díly » 11. řada00 - Na život a na smrt
(Auf Leben und Tod)

Semir a jeho parťák Tom Kranich objeví v havarovaném autě na dálnici ukrytou Vietnamku. Než se stačí při výslechu něco dozvědět, je jim případ odebrán, protože přesahuje kompetence dopravní policie. Tom nicméně svědkyni sleduje a padne do pasti. Volá o pomoc Semirovi, ale ten už dorazí pozdě: Tom i Vietnamka jsou zastřeleni. Nad Tomovou mrtvolou ale Semir zahlédne muže s pistolí. Když ho posléze vypátrá a zatkne, tvrdí Mark Jäger klidně, že má alibi. A vysoký policejní důstojník Simon mu je potvrdí. Semir je přesvědčen, že se nemýlil, ale zdá se, že ani šéfka Anna mu nevěří. Dává mu dovolenou. Semir muže sleduje, ten si toho ovšem všimne a ve svém červeném sporťáku ho vyláká k honičce městem, Semir skončí v i s autem v bazénu. Je zatčen, a zdá se, že jeho budoucnost u dopravní policie je ohrožena. Stejnou zbraní jako Tom Kranich je zastřelen Simon. Semir už začíná tušit, že tu něco nehraje. Znovu sleduje záhadného muže, tentokrát do nevěstince, kde má schůzku. Je odhalen, pokusí se utéct, ale skončí na střeše, odkud není zdánlivě úniku. Zachrání ho obchodník Jäger, kterého viděl sklánět se nad mrtvým Kranichem. V noci pak Semira navštíví a prozradí svou totožnost: je to Chris Ritter, policista, který pracuje v přestrojení a jehož úkolem je rozkrýt obchod s bílým masem, který provozuje překupník Roman Gehlen a jeho syn Erik. S Semirovi teď už jen zbývá dokončit nebezpečnou akci. Gehlenovi už Chrise podezírají, takže mu Semir v závěrečné honičce zachrání život, což mu Chris vzápětí oplatí.

01 - V nejlepším úmyslu
(In bester Absicht)

Před Semirovýma očima byl u dálniční pumpy rychle jedoucím vozidlem záměrně usmrcen Felix Lottner. Pátrání ho spolu s novým parťákem Chrisem Ritterem zavede na stavbu, kde byl Lottner zaměstnán. Hlavní inženýr Schneider jim řekne, že byl svědkem, jak Lottnerovi vyhrožoval muž, kterému zřejmě Lottner dlužil peníze. Oba policisté brzy zjistí, že za vším stojí organizovaný zločin.

02 - Přízraky minulosti
(Nemesis)

Po náhodném incidentu u pumpy na dálnici se černý Afričan Xolani dá na útěk, jeho spolujezdec prchá v autě a střílí na všechny strany. Chris a Semir hledají černocha, a jeho stopa vede k muži, kterého Chris zná z minulosti. Richard Lemercier, belgický policista, který s ním pracoval v utajení při rozkrývání černého obchodu se zbraněmi, prozradil tenkrát jeho identitu. Lemercierova spálená mrtvola se našla v Čadu, Chris ale nikdy v jeho smrt neuvěřil. Brzy vychází najevo, že Chris zná i Xolaniho a dalšího aktéra případu, obchodníka se zbraněmi Bruhnse. Xolani měl vyvézt ze země diamanty, kterými byly zaplaceny ilegální zbraně. Užaslý Semir zjišťuje, že o Chrisovi vlastně nic neví: teprve teď se totiž dozvídá, že Chris byl překupníky zbraní vězněn, mučen, že ho navykli na drogy a že se ze zajetí dostal jako troska.

03 - Parťáci
(Die Partner)

Ben Winger a Achim Zanger, policisté z protidrogového oddělní, pronásledují Karlu, která při drogové razii uprchla i s penězi svého bosse. Nikdo ovšem netuší, že je ve skutečnosti s policistou Zangerem domluvená. Zanger ji později zastřelí a peníze si vezme. Chris a Semir ho zahlédnou prchat, nejsou si ale jisti, že to byl on. Ben však svému parťákovi poskytne alibi. Za to mu Zanger nabídne podíl. Ve skutečnosti však všechno narafičí tak, aby všechna odpovědnost padla na Bena. Toho pak unese a ukrývá na své lodi.

04 - Proti všem pravidlům
(Gegen jede Regel)

Chris a Semir pronásledují na dálnici dva drogové dealery. Jednomu se podaří uniknout, druhý se zabarikáduje na opuštěném statku s rukojmím. Přivolané zásahové jednotce velí Chrisův známý z dřívějška Rolf Dorn. Při zásahu Dorn zastřelí už odzbrojeného únosce. Semir to viděl, ale všichni z jednotky vypovídají ve prospěch svého velitele. Ani Crise Semir nepřesvědčil, a tak prokurátorka případ odloží. Semir se na Chrise rozzlobí, když ale při pátrání po druhém dealerovi jsou svědky, jak ho usmrtí maskovaný muž, domnívá se Chris, že v něm poznal Dorna. Omluví se Semirovi a dál řeší případ, který brzy přestává být záhadou.

05 - Státní návladní
(Der Staatsanwalt)

Státního návladního dr. Michaela Färbera cestou do práce vytlačí z dálnice rychle jedoucí džíp. Färber má štěstí, je jen lehce zraněn. Brzy se však ukáže, že nešlo o nehodu, ale o pokus o vraždu. Färber připravuje proces s hlavou mezinárodního obchodu s lidmi Mariem Rottachem. Ten je sice ve vězení, ale jeho lidé pro něj pracují dál. Soudce s rodinou dostanou ochranku, ale ani skupině vycvičených mužů se nepodaří zabránit dalším incidentům.

06 - Smrtelní nepřátelé
(Todfeinde)

Semir a Chris se účastní velké pátrací akce s kolegy z BKA, kterým velí Verena Maurerová, známá jejich šéfky Anny. Hledají Roman Zysena, hlavu mezinárodně působící bandy zlodějů luxusních aut. Zdá se, že Zysen předvídá, co jeho pronásledovatelé v příštím okamžiku udělají. Začíná být jasné, že mu někdo z policie poskytuje informace.

07 - Vina a trest
(Schuld und Sühne)

Při celní kontrole na dálnici prorazí zátarasy kamion. Semir a Chris pomáhají celnímu komisaři Hofmannovi při stíhání vozidla. Kamion havaruje, řidič se přitom zabije. Jeho spolujezdce pronásleduje Hofmann do lesa a s úžasem zjistí, že je to jeho přítel Wolfgang Thaler. A tak ho nechá uprchnout. Při prozkoumávání havarovaného kamionu vyšetřovatelé naleznou falešné bankovky, 10 milionů eur prvotřídní kvality.

08 - V moci únosců
(Ausgeliefert)

Semir se při kontrole na dálnici setkává s kamarádem z dětství Richardem Schumannem. Vzápětí se tu odehraje honička. Z džípu, ve kterém jsou dva muži, se střílí na všechny strany. Vůz patří majiteli nočního podniku Breugelovi, který nevěrohodně tvrdí, že mu byl ukraden. Hartmut mezitím určí, že zbraň, ze které muži z džípu stříleli, zabila před dvěma týdny dívku thajského původu, nalezenou v Rýně. Richard pozve Semira a Chrise na večeři, ale po cestě, kdy jedou za ním, jeho vůz bourá a exploduje. Když jdou Richardovu smrt oznámit jeho přítelkyni Stefanii, najdou byt vzhůru nohama.

09 - Hodina pravdy
(Stunde der Wahrheit)

Chris a Semir jdou od Engelhardtové provádět všeobecnou dopravní kontrolu na dálnici. Tam narazí Semir náhodou na svého starého spolužáka Richard Schuhmanna, makléře s nemovitostmi. Mezitím, co oba vzpomínají na staré časy, prolamuje náhle džíp se dvěma muži dálniční uzávěru. Policisté zahájí pronásledování, ale jsou neúspěšní, džíp jim uniká. Jak sekretářka Zuzana vyšetří, patří džíp k vozovému parku velké společnosti H12. Ale výslech vedoucího obchodu k ničemu nevede. Po malé chvíli se setkává Richard se Semirem v restauraci, kde si oba domluvili návštěvu. Je zde také Chris. Na cestě se odehrávají závody, Richard Schuhmann utrpí smrtelný úraz a ve svém vozu uhoří. Semir je v šoku. Richardův byt je úplně zpustošený. Zřejmě zde někdo něco hledal. Také Richardova přítelkyně Stefanie Kraus, která náhle stojí ve dveřích, si nemůže tuto okolnost vysvětlit. Semir Stefani naznačuje, že Richard je nevinný a veze jeho šokovanou přítelkyni domů. Druhého dne jeden soused poznává domnělé zloděje. Jde se o oba muže z džípu! Zřejmě se měli na dálnici s Richardem setkat! Vyjde najevo, že majitel H12 údajně ve velkém obchodoval s kokainem. Semir je zklamaný, že jeho přítel byl šéfem celého obchodu.

10 - Rodinná záležitost
(Familiensache)

Po dálnici prchá ve stříbrném pasátu uprchlý vězeň Niels Borchert. Po havárii se pronásledovatelům ztratí v lese. Semir a Chris jdou navštívit jeho ženu Sandru, ta je ubezpečí, že za ní Borchert určitě nepůjde: byl totiž uvězněn za zabití jejich syna Fabiana. Sandra se ale mýlí – v tu chvíli je Borchert už v jejím domě. Vrátil se totiž, aby se očistil a našel skutečného vraha svého syna. Vypraví se za svým advokátem, který ho ubezpečí, že jeho případ bude znovu otevřen. Ukázalo se totiž, že jeden důležitý svědek lhal. Chris a Semir musejí rychle zrekonstruovat poslední den Fabianova života. Stopy vedou k Borchertovu příteli Maibachovi, majiteli spediční firmy.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider