Kobra11.eu » Díly » 08. řada
logo webu

Díly » 08. řada01 - Bezvýchodná situace
(Ohne Ausweg)

Na dálnici dojde k těžké nehodě několika vozů. Při ohledávání místa nehody najdou hasiči balíček kokainu. Balíček ležel nedaleko přepravního kontejneru, když se ho však Jan se Semirem pokusí prohledat, přijede na místo nehody Emanuell Christos, který jim v tom okamžitě zabrání. Kontejner je uveden jako diplomatická zásilka republiky San Marco. Tím pochopitelně vyšetřování končí, protože vše je pod diplomatickou imunitou. Jan a Semir se však nechtějí tak lehce vzdát a pátrají všude kolem. První stopy vedou k firmě Dekantus, která pro velvyslanectví republiky San Marco importuje vína. Emanuell Christos je v této firmě společníkem a velmi dobrým známým konzula. Při vyšetřování Andrea narazí na velkou novinku. Emanuell Christos a konzul mají nová jména. Ta jim udělila cizinecká legii, do které před 20 lety vstoupili právě kvůli nové identitě. Potřebovali utéct před policií, která je hledala pro vraždu drogového dealera. Když chtějí Jan a Semir Christose zadržet, pokusí se jim zmizet. Po divoké honičce však Christos narazí do zaparkovaného vozu a na místě nehody umírá. Na konzula však stále nemohou, kvůli diplomatické imunitě. A pašování drog se mu zatím nepodařilo prokázat. Semir s Janem ale zjistí, jak kokain pašují: v dvojitých láhvích od vína. Nyní Semir s Janem čekají, až se konzul pokusí převést další zásilku kokainu. Při jejím překládání ho zadrží i společně s jeho kokainem.

02 - Na mušce
(Im Visier des Todes)

Jan, Semir a šéfová se účastní oslav narozenin policejního prezidenta Nolteho, který je velmi dobrý přítel šéfové. V průběhu oslavy padnou dva výstřely: jeden zraní šéfovou a druhý zabije policejního komisaře protidrogového oddělení Rotha. Jan a Semir se za útočníkem okamžitě vydávají, ale dopadnout ho se jim nepodaří. Všechny stopy vedou ke Gerdovi Jansenovi, kterého před lety poslala šéfová za mříže. Do jeho bytu je hned vyslána zásahová jednotka, aby ho zadržela. Jansena však najdou zastřeleného, spáchal sebevraždu kvůli tomu, že zabil někoho jiného než Engelhartovou. Brzy se však začnou ukazovat nepřesnosti v celém případu. V domě zastřelého komisaře Rotha je nalezen kufřík se 100 000 eur. Semir s Janem začínají pátrat po skutečném pachateli vraždy. Všechny indicie ukazují na velkou korupci na drogovém oddělení. Konkrétně na prodávání informací o policejních raziích. První za kým se Jan a Semir vydávají je ředitel oddělení Baumann. Sdělí mu, koho mají v hledáčku. Je to kolega Rotha Timo Sieger. Hned se vydávají k němu domů, aby ho mohli vyslechnout. Sieger však už nic neřekne. Je zastřelen svým šéfem Baumannem v sebeobraně. I to je však lež. Poté vychází najevo, kdo všechno se prodáváním informací přiživoval. Korupce sahala až na nejvyšší místa a to dokonce až k policejnímu řediteli Noltemu. Když se šéfová za Noltem vydá, aby se přiznal a nechal zatknout, pokusí se jí Nolte s Baumannem zlikvidovat. Tomu však Semir s Janem zabrání.

03 - Seznam smrti
(Die Todesliste)

Po nehodě na dálnici zadrží Semir s Janem řidiče, který má v autě pistoli. Odvedou ho na stanici k výslechu. V přestávce mezi výslechem pronikne na stanici neznámá žena a vyslýchaného zastřelí. Následně se zjistí, že mrtvý je špičkový holandský hacker Van Breukelen, již dlouho hledaný Interpolem. Van Breukelen měl sestavit dešifrovací program pro šéfa gangsterské bandy Deckra, který chce ukrást přísně utajovaný seznam tajných policejních agentů a informátorů a prodat ho podsvětí. Van Breukelen je mrtvý a Decker potřebuje jiného hackera. Decker unese dcerku mladého hackera Rafaela, který se dal na dobrou cestu a vydíráním ho přinutí ke spolupráci. Rafael mu dešifrovací program vyrobí. Decker a jeho muži proniknou do budovy zemské policie, ukradnou seznam agentů, ale to už jsou jim v patách Jan se Semirem, a tak darebáci daleko neutečou.

04 - Zhrzená láska
(Vertrauter Feind)

Semírovi a Janovi vybuchne v autě za jízdy airbag, policejní technici zjistí, že s ním někdo manipuloval. Policisté předpokládají, že to mohl udělat někdo, koho Semír s Janem dostali do vězení, a prověřují všechny propuštěné trestance. Den nato doručí kurýr Janovi na služebnu krabici s hadem. Semír pochopí, že pachatel má spadeno pouze na Jana. První podezřelou se stává studentka policejní školy Sandra, s kterou se Jan nedávno rozešel. Ukáže se, že Sandra trpí psychózou a že je mnohem nebezpečnější, než se zdá.

05 - Svědkyně
(Die Zeugin)

Ariana, mladá matka s desetiletým synem, se stala svědkyní vraždy. Franco, syn mafiánského bosse Roberta Leone zabil svoji přítelkyni a na základě Arianina svědectví byl zatčen. Mafiánští zabijáci se pokusí Arianu na dálnici zabít. To se jim sice nepovede, ale Ariana po dalších výhrůžkách svoji výpověď odvolá. Situace se komplikuje, Semir s Janem tlačí Arianu, aby v zájmu spravedlnosti znovu vypovídala, Leone jí unese syna. Nakonec Ariana najde odvahu, lstí přemůže Leoneho a syna vysvobodí. Bonrath s Herzbergerem se po celou epizodu marně snaží smontovat stavebnicovou skříň.

06 - Na věky věků
(Für immer und ewig)

Semir Gerchan se má za pár dní ženit s Andreou Schäfferovou. Koupil snubní prstýnky, navštěvuje Andreiny rodiče, jeho přítel Schröder připravuje svatební hostinu, ale pak se věci zkomplikují. Řidič černého tranzitu způsobí hromadnou havárii na dálnici a z místa nehody ujede. Při nehodě zemře ředitel bezpečnostní služby Ústřední zemské banky Sänger. O něco později vytlačí tentýž černý tranzit z dálnice hlídkový vůz Jana a Semira. Jejich auto vjede do protisměru a střetne se s limuzínou, ve které jede přímo od oltáře dcera policejního prezidenta s manželem, vrchním policejním inspektorem Kellermanem. Jan a Semir jsou za trest přeloženi na silnici jako dopravní kontrola. Oddělení dálniční policie, v kterém slouží Jan se Semirem, má zajistit převoz zlata z letiště do Ústřední banky. Velitelem akce je inspektor Kellerman. Semir s Janem, kteří se vydávají za Bonratha a Herzbergera, jsou pověřeni řízením transportéru se zlatem. Transport je přepaden, transportér se zlatem, Semirem a Janem zmizí. Přepadení provedla banda vedená otrlým zločincem Tschernym, který už vystupoval v dřívějších epizodách. Semir s Janem ho dostali před lety za mříže a tam podle oficiálních zpráv zemřel. Janovi a Semirovi se povede celému přepadení zabránit a Tscherny je i se svým komplicem zatčen, ovšem hlavní pachatel prchá. Semir se již plně připravuje na svatbu s Andreou, Schroder vše pečlivě připravil, všechno klape. Janovi ale zazvoní mobil a z něho se ozve jasné ultimatum. Tscherny musí být se svým přítelem okamžitě propuštěn nebo Andrea zemře. Andreu se jim totiž povedlo unést, když jela limuzínou k oltáři. Pro Jana a Semira začíná rychlý sled událostí. Na předání Tschernyho jede Semir sám, Jan ho jistí z protější budovy. Následuje přestřelka, při níž se povede Tschernymu s komplicem zmizet. Andrea však na místě předání nebyla, Semir začíná být zoufalý. Další stopy vedou do pohřebního ústavu, kde se Semir s Janem již zastavili při vyšetřování nehod černého tranzita. Tam na ně čeká děsivá zpráva: Andrea leží v rakvi, byl jí vpíchnut jed a na podání protilátky mají pouze 45 minut. Vedle rakve na stole najdou plány zemské banky, kde má být uskladněno zlato z přepadení. Původní přepadení transportéru bylo pouze klamným manévrem. Tschernymu nešlo pouze o jednu tunu zlata, ale o dalších dvacet, které jsou v zemské bance uskladněny. Semir s Janem musí najít bandu zlodějů a získat od nich protijed. Tschernyho a jeho šéfa v bance zastihnou, ti se ale vzdát rozhodně nechtějí a ani nemají v plánu dát Semirovi protilátku. Následuje divoká honička na dálnici, kdy se Janovi podaří zachytit poslední ampulku s protijedem. Semir s Janem pak rychle spěchají zpátky za Andreou, aby jí lékaři mohli protijed podat. Naštěstí to stihnou včas a Semir se může s Andreou oženit. V závěru epizody si pak Semir a Andreou řeknou své ANO.

07 - Za každou cenu
(Um jeden Preis)

Neznámí pachatelé unesli Lisu, patnáctiletou dceru bohaté Beate Schwarzové a zastřelili přitom jejího šoféra. Za vrácení Lisy požadují dva miliony eur. Beate je ochotná zaplatit, peníze pro ni nic neznamenají, ale její přítelkyně Engelhardtová chce pochopitelně únosce dopadnout a dá do kufříku s výkupným umístit mikrovysílačku. Semir s Janem předání sledují, ale únosce jim unikne sice bez výkupného, ale nadále má Lisu. Beate prosadí další předání peněz, tentokráte je přinese sama. Policisté ji sledují a na poslední chvíli únosce, bývalého trestance Krossera, s kterým spolupracovala i Lisina vychovatelka a Beatin právník, zaženou do opuštěného dolu. Tam Krosser v posledním boji se Semirem zahyne.

08 - Přátelé v nouzi
(Freunde in Not)

Bonrath s Herzbergerem vyplní špatně formulář a nechají sešrotovat téměř nový služební Porsche a opravit rachotinu na odpis. Všichni kolegové se jim posmívají a Engelhartovou to rozzuří natolik, že jim chce dát Porsche k náhradě. Bonrath s Herzbergerem chtějí všem dokázat svoje kvality a pustí se na vlastní pěst do pátrání po bandě ilegálních obchodníků se zbraněmi. Zločinci je zajmou, drží je v opuštěné továrně a chtějí je rozpustit v kyselině. Všichni kolegové je zoufale hledají a na konec se jim je pochopitelně podaří osvobodit.

09 - Kdo s koho
(Showdown)

Na dálnici najížděl do auta tanečnice Bettiny Krauseové neznámý vůz a vytlačil Bettinu ze silnice. Po nehodě ujel. Betty zemřela v nemocnici. V jejím autě byla nalezena téměř shořelá videokazeta. Případ dostanou Semir a Jan a pátrání je přivede do agentury Jo Rickse, která zprostředkovává tanečnice pro erotické show. Největším konkurentem Ricksovy agentury je agentura jistého Rocca Sipllana, která se snaží Ricksovi přetáhnout tanečnice. Z Rocca Spillana se vyklube starý známý Schröder. Na něj taky padne podezření z vraždy Betty. Schröder je přesvědčený, že Betty zabil Ricks a snaží se najít konkrétní důkazy. Přitom musí prchat nejen před policií, ale i před Ricksovými gorilami. Semir s Janem nakonec Rickse usvědčí.

10 - Kdo seje vitr...
(Wer Wind sät...)

Andrea se Semirem se chystají na dovolenou na Island. Andrea koupila letenky a vrací se po dálnici domů, najednou na ni začne najíždět neznámé auto. Andreino auto dostane smyk a způsobí hromadnou srážku. Andrea je v nemocnici s lehkým otřesem mozku. Semir zuří. V opuštěném autě útočníka se najde kartička se vzkazem: Kdo seje vítr, sklidí bouři. Semir okamžitě pochopí, o co se jedná. Před lety měl parťáka, jistého Roberta, který při razii zastřelil nevinnou ženu. Mrtvé dal do ruky pistoli a tvrdil, že na něj vystřelila ona. Ale Semir, který při razii byl, řekl u soudu pravdu. Robert šel na osm let do vězení. Nyní byl propuštěn na svobodu a chce se Semirovi pomstít za osm let strávených ve vězení a rozpad svého manželství. Semir nakonec pochopitelně zvítězí.

11 - Pes a kočka
(Feuer und Flamme)

Jan má narozeniny. Kolegové mu jako dárek vypůjčí z půjčovny poslední model Ferrari. Při tankování ho ale Janovi někdo ukradne. Po městě se začínají ztrácet i další luxusní sportovní automobily. Společným jmenovatelem je, že byly všechny koupeny ve stejném obchodu s auty. Na majitele obchodu padá podezření, že si objednává od výrobců náhradní čipové klíčky a auta prodaná zákazníkům pak dává ukradnout, aby dostal svoji firmu z tíživé finanční situace. Pátrání komplikuje příliš horlivá Laura, bývalá Semírova láska a spolužačka z policejní školy, která pracuje jako detektiv z pověření pojišťovny.

12 - Svátek matek
(Muttertag)

Za Herzbergerem přijede na návštěvu matka. Herzberger jí přijede naproti hlídkovým vozem a cestou z nádraží se zapletou do hromadné dopravní nehody, kterou způsobila blondýna v rychlém voze. Blondýna je ve skutečnosti brunetka, jmenuje se Seline a je profesionální lupičkou. Bohatý sběratel Sander si ji najal na uloupení švédské královské koruny, která je za přísných bezpečnostních opatření vystavena v místním muzeu. Selina korunu ukradne, vymění ji za padělek a po hádce se Sanderem, který ji chce dát zabít, uprchne.

13 - Nemilosrdně
(Gnadenlos)

Právník dr. Lohse se specializuje na obhajoby šéfů podsvětí. Díky jeho vychytralosti soud postupně osvobodí tři velké obchodníky s drogami. Všichni jsou krátce po odchodu ze soudní síně zastřeleni. V blízkosti mrtvých byl pokaždé spatřen policejní hlídkový vůz. Semir s Janem se domnívají, že vrahem musí být policista. Od státní návladní nedostanou povolení k vyšetřování a tak pátrají na vlastní pěst. Nakonec odhalí a zatknou dva policisty, kteří vzali spravedlnost do vlastních rukou a referenta státního zastupitelství, kterému jeden z mafiánů zastřelil sestru.

14 - Falešné přátelství
(Falsche Freundschaft)

Po dálnici se řítí velkou rychlostí žlutý sporťák a způsobí nehodu, od které ujíždí. Do jeho pronásledování se zapojí Semir s Janem a Bourat s Herzbergerem. Pokouší se ho dohonit a zastavit. Pronásledovaný vůz sjede z dálnice, kde havaruje. Řidič, Bjorn Weber, je vyproštěn pouze se zlomenou novou ale i přesto v sanitce umírá na zástavu srdce. Následná pitva prokáže, že se předávkoval novou drogou zvanou LED. Bjorn byl studentem na vysoké škole v Kolíně, tělovýchovné fakultě. Tam se podle zprávy z Bjornova mobilu měl sejít s překupníkem, ten ale Semirovi a Janovi uteče. Mezi tím se chystá velký obchod. V Kolíně se má pořádat velká Rýnská párty kterou chtějí dieleři zaplavit drogou LED, pro jí od studentů farmacie objednají hned 10 kg. Vyšetřování v Bjornově bytě ukáže, že do předávání drog je zapleten i Bonrathův syn Jochen. Ten neví, co předává, ale za slušné peníze předával drogy dál. Jochen se ale dostane do velkých problémů. Když zjistí, že předával drogy a že Bjorn zemřel, rozhodl se z celého prodeje drog vystoupit. To mu však jeho šéf nedovolí a chce ho jako nepohodlného svědka zlikvidovat. Z farmaceutické fakulty je pro vaření velké zakázky drog ukradeno velké množství chemikálií. Zdejší školník je do celého případu zapleten a pod nátlakem Janovi a Semirovi sdělí kde je laboratoř a kde ukrývají Jochena. Hned se tam vydají a Jochena se jim podaří zachránit a celou zakázku drog zabavit.

15 - Extrém
(Extrem)

Černý Pontiac ujíždějící po přepadení banky z místa činu zaviní na dálnici hromadnou nehodu. Když ho Semir s Janem pronásledují, Pontiacu vyšlehne z výfuku plamen a neuvěřitelnou rychlostí zmizí v dálce. Technik Hartmut Semirovi a Janovi vysvětlí, že Pontiac měl speciálně upravený motor a ve válcích vstříknutý rajský plyn, jak je obvyklé při ilegálních závodech. Jan v přestrojení pronikne do party mladíků, kteří se soustřeďují kolem tuning shopu krásné Indiry, a pořádají ilegální závody. Jan naváže s Indirou vztah, ta se do něj víceméně zamiluje, ale parta pokračuje v přepadávání bank dál, a když jednou Indira zastřelí úředníka banky, nikdo už nedokáže zabránit tragédii, ke které příběh spěje.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider