Kobra11.eu » Díly » 19. řada
logo webu

Díly » 19. řada00 - Temná strana
(Die dunkle Seite)

Dvanáctiletý Felix a jeho matka jsou náhodně svědky bankovní loupeže. V přestřelce v bance je matka smrtelně zraněna a Felix je bankovními lupiči vzat jako rukojmí. Semir a Alex, kteří jsou Felixovi přátelé, vynaloží veškeré úsilí, aby chlapce našli. Osvobodí ho a gangstery zatknou. U soudu jsou ale zločinci osvobozeni. Zatímco Alex je naštvaný a frustrovaný ze zproštění viny obou zločinců a považuje svou práci za zbytečnou, Semir se snaží zločinům dát ještě šanci a shání pro ně práci. Náhle však narazí na stopu, která ho vede hluboko do Alexovy temné minulosti a uvědomuje, že jeho nový partner je využit v pavučině tajemné organizace.

01 - Mladé a výbušné
(Jung, weiblich, hochexplosiv)

Byla přepadena banka. Při pronásledování bankovních lupičů policisté narazí na mladou ženu, která se pohybuje po dálnici. Ona je oblečena jen do tenkých letních šatů a na nich má vestu s výbušninou. V poslední chvíli ji policisté vysvobodí z vysoce explozivního oděvu. Mladá žena potom vypráví svůj bizarní příběh. Tvrdí, že ona sama byla nucena k bankovní loupeži. Její sestra je stále v rukou svého nenáviděného nevlastního otce, který je bývalý bankovní lupič. Semir a Alex se pustí do pátrání po sestře mladé ženy. Ale brzy už není jasné, kdo je tady oběť a kdo pachatel.

02 - Akta Stiller
(Die akte stiller)

Po divoké honičce Semir a Alex zastaví na dálnici automobil bez řidiče. Řidič auta je totiž mrtvý.dvaasedmdesátiletý John Stiller zřejmě utrpěl infarkt v plné rychlosti. Lékař, který určuje příčinu smrti, náhle zmizí. Policie zvoní na poplach. Něco na tomto úmrtí nehraje. Semir s Alexem přijdou na to, že je to zákeřná vražda. Toto podezření se potvrdí, když navštíví manželku mrtvého. Elena Stiller je na první pohled bezstarostná důchodkyně. Smrt jejího manžela, s nímž žila v manželském svazku 40 let, ji velice zasáhne. Ale Elena není jen spořádané paní domu na odpočinku.

03 - Poslední noc
(Die letzte Nacht)

Alex a Semir pronásledují v pozdních odpoledních hodinách sportovní auto na dálnici, když se do pronásledování zaplete ještě jedno auto. Policistům se podaří řidičku Dumitrescu Felicii, která se brání zuby, nehty. Pachatelé se sporťákem uniknou. Zatímco se Semir a Andrea u společné večeře znovu sbližují, Alex vyslýchá Felicii, která požaduje však advokáta se kterým uprchne. Večeře Semir a Andrea zažije nečekaný zvrat: Náhle se tam objeví stinné postavy. Dvě z nich sledují Semira na toaletu a snaží se ho zneškodnit. Semir se ubrání a dva muže nakonec spoutá, ale náhle se nad ním a Andreou snáší velké nebezpečí. Oba musí neprodleně najít jiné bezpečné místo. Není však vůbec jasné, kdo se za tajemným pronásledováním skrývá.

04 - Skok
(Jump)

Alex pronásleduje maskované trio bankovních lupičů. Podaří se mu dostihnout jednoho z nich a strhnout mu masku. Tvář, která na něj hledí s obavami, zná až příliš dobře. Alex nechá bankovního lupiče uniknout. Před Semirem tuto událost zamlčí a vyšetřuje událost na vlastní pěst.

05 - Osobní strážce
(Der Beschützer)

Alex se Semirem jsou nedobrovolně součástí pronásledování ruských gangsterů, kterým se ale podaří uniknout. Zločinci chtěli získat přístup k vile Matthiasova zaměstnavatele. Ale Licht nevěří v pouhou loupež bankéře Gregora Brechta. Domnívá se, že jeho šéf měl být unesen. Semir, který bývalého policistu Matthiase zná z dřívějška, věří v tuto teorii, a jde za ní i s Alexem. Jejich podezření je namířeno proti majiteli restaurace Dimitriji Achmatowski. Nicméně předtím, než něco můžou dokázat ruskému šéfovi klanu, je tu druhý útok na vilu rodiny Brechtových. Policie nemůže zabránit únosu malé dcery dobře situované manželské dvojice. Únosci požadují horentní peněžní částku. Předání peněz selže bankéř se dostane do rukou zločinců.

06 - Na vlastní pěst
(Auf eigene Gefahr)

Již dlouho si Semir přeje více se setkávat s jeho nemanželskou dcerou Danou, které je již 15 let a žije se svou matkou Nazan a jejím manžel Tomem Wegenerem. Jednoho dne Dana překvapivě Semirovi zavolá. Navštěvuje jazykovou školu v Bruselu, ale necítí se ve velkém městě dobře a v zoufalství se obrátí na Semira. Než Semir zjistí podrobnosti, spojení se přeruší a poté už není Dana dostupná. Otec si myslí, že dcera byla pronásledována. Alex naléhá, aby byl Semir v klidu. Ten se rozhodne na vlastní pěst odjet do Belgie. V Bruselu se mu podaří zachytit Daninu stopu, ale dostává se do sporu s místní policií. Je zatčen a má být předán zpět do Německa. Alex Semira osvobozuje falešným dokumentem z vazby a společně hledají Danu.

07 - Poslední závod
(Das letzte Rennen)

Semir a Alex chtějí relaxovat a strávit víkend na Nürburgringu. Závodník Bob Mayer, starý přítel ze Semirova dětství může zvítězit v závodě DTM (Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft). Nicméně vrchní komisaři si závod nemůžou užívat. Musí vyšetřit vraždu a stopy vedou přímo do závodního světa. Když Bob Mayer skončí v podezření, tak Semir řeší dilema. Pokud bude konat svou povinnost, ztratí Bob závod svého života.

08 - Bez milosti (2 díly)
(Ausgelöscht)

Při oslavě Bonrathova 40 letého výročí služby u dálniční policie dochází k atentátu. Semir, Alex a jejich kolegové jen těsně uniknou smrti. Brzy se ukáže, že za atentátem stojí obchodník se zbraněmi Grundmann. Do pátrání se zapojí dálniční policie společně s LKA vyšetřovatelem Markusem Hoferem. Grundmann však nedělá špinavou práci. Najímá si „Čističe“ z podsvětí, která má zničit důkazy, odstranit svědky a jakékoliv problémy. Semir a Alex sledují stopu „Čističe“, kterým není nikdo jiný než Markus Hofer. Jehož práce na LKA mu umožňuje Grundmannovi krýt mnoho let záda. Grundmann je před policií vždy o dva kroky napřed.
Člen dálniční policie byl zabit při útoku. Semir a Alex dělají všechno, aby Markuse Hofera chytili. Sotva však našli první stopu, byli ve vyšetřování zastaveni novým státním návladním Sanderem. Na vlastní pěst oba policisté pronásledují Hofera, který je nakonec zatčen. Z vězení se chce dostat na svobodu výměnou za životy stovek lidí. Protože zná plány atentátů mezinárodně hledaných teroristů, kteří opět brzy udeří.

09 - Hra s ohněm
(Spiel mit dem Feuer)

Při automobilové honičce se Semir u plynové čerpací stanice dostane do pekla plamenů. Na poslední chvíli ho před obrovským výbuchem zachrání hasič Tommy Gernhard, velitel hasičského sboru, je nový přítel Sussanny se kterým čeká dítě. Alex a Semir naleznou zavražděného překupníka umění. Je u toho i Tommy, který prchá z místa činu. Přísahá Susanne, že není vrah a žádá ji o pomoc.

10 - Strach
(Angst)

Susanne byla napadena třemi maskovanými mladíky. Jednoho může identifikovat, protože viděla jeho tvář. Všichni tři pachatelé jsou však nezletilí a zůstávají na svobodě až do začátku procesu. Snaží se zabránit Susanninu svědectví a začínají s ní hrát proradnou psychologickou hru, při níž jsou policisté zcela bezmocní, protože s tímto typem zločinců se ještě do té doby nesetkali.

11 - Fotbal, hra tvého života
(Goal)

Fotbalista Kevin záhadně zemře při cestě na zápas. Jeho přitel Mehmet Özman je smrtí zdrcen, a navíc jeho otec těžce nese synovu orietaci. Alex se Semir musí prošetřit co se vlatně stalo.

12 - Kde je Semir?
(Wo ist Semir?)

Když chce Alex odvézt parťáka do práce, tak v domě narazí jen na maskovaného lupiče. Přes intenzivní hledání Semir zmizel beze stopy. Vyšetřování vede k Semirově sousedovi a vrakovišti. Najdou tam tělo neznámého muže, který byl zastřelen Semirovou služební zbraní.

13 - Den zúčtování
(Tag der Abrechnung)

V restaurace na okraji Kolína jsou mezi rukojmími Isabel Frings a Thomas Sander, kteří tam měli schůzku. Celý den je popsán z pohledu jednotlivých hlavních postav, a postupně se tak dozvídáme, jak jsou jejich osudy vzájemně propojeny.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider