Kobra11.eu » Díly » 15. řada
logo webu

Díly » 15. řada00 - Atentát
(Der Anschlag)

Ben a Semir dostanou od informátora tip na Rubena Frosta, burzovního makléře odsouzeného za podvod, který utekl z vězení a zabil policistu. Říká, že ví o jeho dalších zločinných plánech, ale než s nimi stačí Semira a Bena seznámit, Frost ho před jejich očima zastřelí a unikne jim.
Ben a Semir mají schůzku se svým informátorem. Dává jim tip na burzovního makléře Rubena Frosta, odsouzeného za podvod, který utekl z vězení a zabil policistu, a tvrdí, že ví o jeho dalších zločinných plánech. Ale než s nimi stačí Semira a Bena seznámit, Frost ho před jejich očima zastřelí, a přestože ho policisté i s jeho komplicem pronásledují, unikne jim. Honička způsobí obrovský masakr na dálnici, kromě mnoha aut a cisterny, naložené sudy nafty, havaruje i policejní vrtulník.

01 - Pro život přítele
(Für das Leben eines Freundes)

Cem Aladay, horkokrevný mladík a Semirův chráněnec, se kterým jsme se setkali už v jedné z předchozích řad, si už konečně dal život do pořádku a je čerstvě zamilován do půvabné zpěvačky Shirin, která pracuje pro producenta Omida. Ten ale svého podniku využívá jako zástěrky pro obchod s drogami. A pak se stane, že Semir s Benem při sledování kurýra s drogami, kterého najdou zavražděného, narazí na prchajícího Cema. Zapřísahá se, že je nevinný a policista mu kupodivu věří. Jenže mrtvý kurýr byl bývalý přítel Shirin, jemuž Cem už dříve vyhrožoval. Je tu tedy motiv a mladík je zatčen.

02 - Kontrolor
(Der Prüfer)

Na Bena a Semira byla poslána kontrola – komisař Ludwig Tietze. Bylo totiž zjištěno, že jsou bezkonkurenčně nejnákladnějšími policisty NRW (díky počtu rozmlácených aut), a tak se jejich činnost bude kontrolovat. Musí se šetřit. Hned při prvním zásahu komisař skutečně zabrání zničení dalšího vozidla, pronásledovaní lupiči ovšem uniknou. Jedná se ale evidentně o známé firmy a Ben se Semirem tuší, kde udeří příště. Požadované posily jim ovšem Tietze z úsporných důvodů zamítne. Semir a Ben se ale s Tietzem sbližují a zjišťují, že poněkud kožený komisař je vzorný manžel a otec pěti dětí. Pak se ale objeví lupiči a Tietze v jejich vůdci poznává svého podnájemníka Boba Sensera. Lupiči unikají a unesou i Tietzeho.

03 - Poslední den
(Der letzte Tag)

Ben a Semir si pohněvají politické špičky, když předvedou jednu za svých honiček na dálnici právě během slavnostního otevření jejího nového úseku, kterému je přítomen i ministr vnitra. Oba mají být potrestáni, zachránit je mohou jedině mimořádné pracovní výsledky. Naskytne se jim pohotově loupež v soukromé bance, kde najdou mrtvolu prokuristky Julie Siebertové a spoutaného šéfa ochranky Mattfelda, jenž jim sdělí, že ho přepadli tři maskovaní muži a donutili otevřít trezor. Po příchodu ředitele banky Grundmanna vyjde najevo, že byla ukradena rekordní částka 23 milionů eur.

04 - Turbo & Tacho
(Turbo & Tacho)

Na Semira a Bena se obracejí dva žáci policejního institutu, přezdívaní Turbo a Tacho. Jejich spolužák a přítel Felix byl brutálně zavražděn a oni přísahali, že pachatele vypátrají. Když Semir s Benem navštíví byt zavražděného, uvidí odtud prchat dva neznámé ozbrojené muže. Jeden z nich pracuje pro tajemného drogového bosse, který je znám pod přezdívkou Schneeman (Sněhulák). Stopa vede dál do belgické firmy, pak ale končí ve slepé uličce. Podezřelým se stává Felixův školitel, vrchní komisař Frank Bremer z drogového oddělení.

05 - Auto budoucnosti
(Formel Zukunft)

Ben a Semir dostávají od tajemníka ministerstva dopravy Rodenbacha prototyp nového policejního vozu-elektromobilu, aby ho vyzkoušeli. Ale při předávacím ceremoniálu dojde ve výzkumném ústavu k přepadení a při následné honiče Ben se Semirem sešrotují auto, ještě ovázané dárkovou stuhou. Pachatelům se podaří uniknout a při novém pokusu už jsou úspěšní. Odcizí novou, revoluční, vysoce účinnou baterii do elektromobilů, vynález ředitele institutu Brandta, který je při přepadení zastřelen. Podezřelou z průmyslové špionáže je hosteska Claudia, která je Brandtovou dcerou.

06 - Napadení
(Der Angriff)

Je Štědrý večer a Ben a Semir mají službu. Na dálnici dojde k hromadné havárii, způsobené opilým řidičem, při níž se poškodí a stává nepojízdným také vůz, převážející tři vězně. Jsou proto dočasně umístěni do cely na dopravním oddělení. Ale zatímco se tu koná vánoční večírek, vniknou do budovy sklepem maskovaní muži, uvězněné osvobodí a zastřelí přitom strážného. Odhalí je Hanna, neteř Kim Krügerové, která se vracela pro zapomenutý dárek. Při následné přestřelce je Kim Krügerová postřelena, gangsteři obléhají stanici. Ben se pokusí dojet pro pomoc, protože mobily ani internet na stanici nefungují, gangsteři ho ale dostihnou a Semir vidí, jak jeho vůz vyletí do povětří. Všichni se domnívají, že Ben zahynul.

07 - Pochybná banka
(Bad Bank)

Striptérka Maja se spolu s komplicem podílejí na vykradení banky. Loupež proběhla perfektně. Semir a Ben se však pohybují v blízkosti a začíná velká honička, ve které dojde k nehodě auta s jedovatou látkou., kterou je Ben zasažen. Ben oslepne. Doktoři dávají Semírovi jen malou naději, že by Ben zase viděl. Mezitím, v čele banky je profesionální tým dvou bankovních lupičů. Semir musí případ vyšetřovat sám. Zdá se, že pachatelé jsou vždy o krok napřed. Spolupachatelka vyloupení banky Maja je chladnokrevně zavražděna. Semir je zděšen a má podezření, že banka je zapletena do pochybného jednání, a Maja možná měla motiv k uloupení 100 000 eur z banky. Když je unesen Majin syn, musí Semir případ vyřešit a zachránit malého chlapce. Má však rozhodně proti sobě velkého nepřítele. Je tu však napůl slepý Ben, aby mu pomohl.

08 - Ztracená minulost
(Das zweite Leben)

Semir a Ben objeví vozidlo s prasklou pneumatikou a spěchají mu na pomoc. Ale řidič zjevně nepožaduje pomoc obou policistů, právě naopak. Náhle sešlapuje řidič poškozeného vozidla plyn k podlaze. Nastává divoké pronásledování, auto je nakonec zastaveno, ale řidiči se však podaří uniknout. Semir a Ben při prohlídce vozidla objeví v jeho kufru moderní odstřelovací pušku a fotografii ženy spolu s její adresou. Na fotografii je a Alicia. Alicia byla před šesti lety, ve třetím měsíci těhotenství, vážně zraněná. Ona si však na nic nevzpomíná ani na to kdo byla před neštěstím, ani na to, co se v té době vlastně událo. Mezitím pro Alicii začal s její mladou dcerou a jejím novým přítelem druhý život. Alicie oznamuje, že si najednou, před několika dny, vzpomněla na určité telefonní číslo a toto číslo vytočila. Je to však závažná, ne-li smrtelná chyba, Od této chvíle je Alicie na seznamu osob na odstřel. Pro Bena a Semíra je vše jasné. Můžou Alicii a její rodinu chránit, když si Alicie znovu vzpomene, co se před lety stalo.

09 - Výš, dál, rychleji!
(Höher, schneller, weiter!)

Na cyklistickém závodě řidič Franco přejede autem člověka brutálně a zcela úmyslně: jasná vražda. Semir a Ben, kteří jsou stejně jako jejich nová kolegyně Jenny v publiku, se snaží zabránit v útěku vrahů - marně. V průběhu jejich vyšetřování je jasné, že Jennyn bratr Patrick, který je hvězda cyklistiky, je zřejmě zapojen v celé této záležitosti. Dálniční komisaři zjistili, že za vraždou stojí i zcela nové dopingové prostředky: těsně před Mistrovstvím světa se jedná o podnikání v milionech dolarů. A kvůli tomu jsou bezohlední sponzoři uskutečňovat dokonce více vražd na nákup drog.

10 - A... akce...!
(Und... Action...!)

Semir a Ben dostanou ke svému překvapení jednoho nového „kolegu“. Herec Chrisian Schillinger se musí seznámit se svou novou rolí a všedním dnem pravých policistů. Ale zatímco oba strážci zákona jsou na stopě dvěma bratrům, kteří podváděli světovou kancelář o miliony peněz, Schillinger už leze se svou rolí Benovi stále více na nervy. Schillingerovy nejlepší časy jsou dávno pryč. Pracovních nabídek je málo a jeho zadlužení je obrovské. Pokud nezíská v krátké době velkou sumu peněž, přijde nejenom o svou existenci, ale i o dům, který dal své dceři. Díky jemu je zmařeno zatčení jednoho člověka. U Schillingerových nohou leží levná nelegální příležitost. On ale stále nemá představu, o katastrofě, když se jeho cesta bude ubírat tímto směrem, směrem trestné činnosti a jakou cenu bude muset zaplatit.

11 - Na mušce
(In der Schusslinie)

Útok na prchající zlodějku aut vede Bena zpět ke své minulosti. V té době působil u LKA (Landeskriminalamt = úřad vyšetřování) a jeho bývalý přítel a kolega Max Brewer byl odhalen jako zrádce a kolegyně, Eva Kramer ho zastřelila. Teď to vypadá, jako kdyby se chtěl Maxův syn Alexandr pomstít za smrt svého otce. Na Bena a jeho bývalé kolegy z LKA začíná neúprosný hon. Najednou, je ale Semirovi a Benovi jasné, že v tomto případě nejde o pomstu.

12 - Mrtvý bratr
(Toter Bruder)

Semir a Ben sledují už měsíce Petera Van Heerlena, který je zodpovědný za řadu velkolepých podvodů v minulosti. Doufají, že nastane průlom v jejich vyšetřování, když se jim podaří jako civilním specialistům předstírat zadávání veřejných zakázek ve Van Heerlenově organizaci. Ale pak umírá Tom, a Semir a Ben odvážný plán přestanou pořádat: Dvojče Toma je Marc, a ten pořádá nábor na tuto nebezpečnou práci. Ale Mark, je přesný opak Toma. Semir má pochybnosti, zda Marc bude na nebezpečnou práci stačit. Nejdřív to vypadá, že by plán akce mohl skutečně fungovat. Ale potom Mark odlétá a Semir a Ben s ním ztratí kontakt. Nyní musí oba zamezit Van Heerlenovi aby ublížil i Marcovi. Marcovi se podaří uniknout ze spárů kriminálníků, a tím si zachránil život.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider