Kobra11.eu » Díly » 18. řada
logo webu

Díly » 18. řada00 - Zmrtvýchvstání
(Auferstehung)

Semirova žena Andrea má narozeniny, Semir si oslavu narozenin své ženy představoval úplně jinak, místo aby narozeniny strávili jako krásný den ve společnosti svých přátel, tak se dozví nejen to, že jeho žena má zřejmě tajného milence a dokonce i to, že Ben o tom nějaký čas věděl. Semir musí riskovat svůj život, aby ochránil architektku před skupinou tajemných únosců. A k tomu všemu Semir a jeho dcery budou brzy napadeny stejnými lidmi a na poslední chvíli je zachrání Semirův bývalý parťák André Fux. Semir tomu nemůže uvěřit. Jak je to možné, že André žije, kde byl a co dělal těch 14 let. Semir Andrému nevěří i proto, že Fux má co dočinění s tajemným Raulem, který vyžaduje od architektky stavební plány na monstrózní plán. Při hledání odpovědí na otázky Semir neví, komu může věřit. A až při zúčtování v Alpách si uvědomí, jaká se zde vlastně hraje hra.

01 - Noční reportérka
(Die Nachtreporterin)

Dopravní nehody, požáry a katastrofy jsou jejím zaměstnáním: Samantha „Sam“ Novak je noční reportérka. Ale když její partner Bastian Feldmann zemře při jedné akci, ona sama se stane hlavní podezřelou. Zřejmě bylo manipulováno s Feldmannovým autem a ten při jízdě ztratil kontrolu nad vozem a smrtelně havaroval. I v osobním životě Semira se stala změna, Semir se nemůže vyrovnat s odchodem své ženy Andrey a jejich dětí. Při svém vyšetřování se Ben a Semir rychle seznamují s kolegyní mrtvého Sam, která něco usilovně hledá ve Feldannově kanceláři a zřejmě něco tají. Ben však neodolá přitažlivost reportérky a zamiluje se do ní. Je mladá žena opravdu chladokrevná vražedkyně? Ale stopa vede Bena a Semira brzy do neviditelného světa: moderního otroctví.

02 - Odveta
(Vergeltung)

Státní zástupkyně Schrankmannová dává svoji 16 letou dceru Heike-Marii na praxi k dálniční policii. Heike-Maria shledává policejní práci naprosto hloupou a nudnou a nebojí se to také tak dělat. Mladá dáma má jiné plány: chce se vyrovnat své matce a stát se také státní zástupkyní. O něco co později jsou z chování své praktikantky Heike-Marie na dálnici Ben a Semir pořádně nervózní. Při změně jízdního pruhu Heike-Marie nevyužívá ukazatel směru jízdy a policisté si jí jako narušovatele správných bezpečnostních pravidel silničního provozu berou do parády a pořádně jí vyčiní její jednání. Policisté chtějí zastavit jedno vozidlo, řidič však náhle s nohou na plynu začne zběsile ujíždět. Dochází ke zběsilé honičce a dcera Schrankmannové poprvé poznává jaká je vlastně policejní práce. Když se všichni tři nakonec dostanou na stopu dodávce, jedná se o zločin, při kterém se tají dech. Z obrázků vidíme, že se bude jednat o únos nezletilých a Heike-Marie se dostane mezi ně, skončí všichni v zaplavené šachtě? Určitě ne, Ben a Semir jsou již určitě blízko.

03 - Velký návrat
(Das große Comeback)

Ben a Jenny společně navštívili koncert hudební skupiny „Brushes“, která měla na konci 90. let velký úspěch. Také kytarista Mark Heitmüller byl tehdy slavný superstar. Hudební vystoupení však byla nevydařená a sláva skupiny upadá, stejně tak je špatný vztah mezi zpěvákem Tomem, který kapelu před sedmi lety opustil a s Markem a jeho životem to jde s kopce. Kapela postupně mizí ze scény. Ale Ben zůstal věrným fanouškem kapely a těší se na koncert. Benův hudební zážitek je však zmařen, když navštíví klub a zjistí, že bývalá manželka zpěváka Toma Lisa Schmit, která je věrnou fanynkou skupiny, byla brutálně zavražděna. Těsně před její smrtí se stalo, že Mark, který zjistil, že žena je vážně zraněna a nakonec v jeho náruči umírá. Lisa mu těsně před smrtí dává klíč. Ten zřejmě patří k bankovnímu sejfu. Mark pořád ještě netuší, že on a jeho bývalá kapela a nakonec i Tom jsou nadále ve smrtelném nebezpečí.

04 - Princezna
(Die kleine Prinzessin)

Sedmnácti letá Hanna Jensen je na poslední chvíli zachráněna Semirem, jinak by se stala obětí únosu při autostopu. Velmi rychle se ukáže, že Hanna je z domova mládeže Ausgebüxt .Dívka si vzala do hlavy, že dokáže nevinu svého otce, který je obviněn za vraždu její matky. Proto oba dva policisté Hannu chtějí odvézt zpět do domova mládeže a blíže se podívat na případ vraždy její matky. Následuje rychlá hra na kočku a myš, ve které mají všichni tři co dělat s nebezpečným nepřítelem, kterým je farmaceutická mafie. Ben a Semir pochopí kompletní souvislosti, ale je to příliš pozdě, protože Hanna nemá tušení, že její rodiče jí něco důležitého zatajili.

05 - Divoká zvířata
(Wilde Tiere)

Ben je zapletený do divoké honičky na dálnici. Gangster pronásleduje muže, kterému se nakonec podaří utéct svým věznitelům za pomoci Bena. Na dálnici zůstává ale jeho auto s neobyčejným nákladem, kterým je domácí prase Arnold. Ben je nyní klíčovou postavou ve vysoce nebezpečném případu. Semir a Ben mohou identifikovat uprchlíky jako je Marco Bern Hartz, bývalý ošetřovatel zvířat a policisty, kteří byli již dříve zapleteni do pochybných intrik. Mezitím se u Arnolda vyvíjí jistá svéhlavost, zdánlivě neškodné zvíře nese v sobě tajemství, které může stát členy týmu život. Ben a Semir mají plné ruce práce, snaží se odvrátit smrtící nebezpečí a jsou podporováni atraktivní veterinářkou Veronicou.

06 - Osamělé rozhodnutí
(Einsame Entscheidung)

V honbě za pašerákem drog Van Bergenem jsou Ben a Semir podporováni kolegy z celního úřadu. Pro Bena je to velice vítaná spolupráce, protože se seznámí s krásnou celnicí Ninou a plánují si spolu společnou budoucnost. Pašeráku drog Van Bergenovi se vždy podařilo úspěšně vyhnout veškerým požadavkům a zásahům: Na celním oddělení je někdo, kdo pašeráka vždy včas varuje. Semir zjistí, kdo je ten zrádce: Martin Flessing, Ninin šéf a přítel jejího otce. Úspěšně Ninou manipuluje a ona mu dává falešné alibi. Ben sedí mezi dvěma židlemi: Komu m věřit? Semirovi nebo Nině? Naši dva hrdinové Van Bergena nakonec zaženou do kouta, ale tento případ ověří tvrdou zkouškou jejich přátelství, a to vede k osudovému konfliktu. Už nebude nic jako dřív.

07 - Revoluce
(Revolution)

Po rozchodu s Andreou je Semir zcela vykolejený. I přes svůj špatný fyzický a psychický stav musí hledat uprchlého vraha Paula Meinharda, který uprchl z vězení, protože v tom vidí jediný způsob, jak dokázat svoji nevinu. Paul hledá pomoc a obrátí se na svého bývalého spoluvězně Alexe Brandta, jako na jedinou osobu, které věří. Brandt je policista, který byl po dvou letech ve vězení rehabilitován a nyní má pomáhat Semirovi. Meinhard se mezi tím uchyluje k zoufalému činu a unáší výletní loď s pasažéry, jako rukojmí. Požaduje, aby policie jeho případ znovu obnovila a usvědčila skutečného viníka. Alex přináší sám sebe jako vyjednavače ve hře a musí přesvědčit šéfovou Kim Krüger, aby ho nechala pracovat na celém případu. Spolu se Semirem odhaluje nesrovnalosti a přichází na totožnost skutečného vraha. Jako pachatel se ukazuje muž, vůdce radikální skupiny ekologických aktivistů, který byl Meinhardovým bývalý zaměstnavatelem - energetický koncern Tribeco, dělá svým zaměstnancům svými atentáty ze života peklo. Brzy se ukáže, že vražda, pro kterou byl Meinhard odsouzen, je jen špička ledovce. Semir a Alex se dostanou do nemilosrdné křížové palby a nemilosrdné války mezi mocnými z energetické společnosti, na straně jedné a radikální anarchistické skupiny, na straně druhé. Oběma zbývá jediná šance, jak přežít v tomto boji: oba musí táhnout za jeden provaz.

08 - Rukojmí
(Die Geisel)

Mladá dívka byla unesena. Semir a Alex pak na dálnici vypátrají ženu, která se zdá být zapojena do případu únosu. Je zde určitá stopa. Ale chytrý manévr posílá ženu z okruhu podezřelých a Semir tak ztratí stopu v pronásledování. Poté se Alex rozhodne pro riskantní tah: Předstírá loupežné přepadení, vyplení pokladnu a rekrutuje cílovou osobu jako pomocnici při útěku. Je to trik, který skutečně funguje. Semirovi to umožňuje pokračování v pronásledování. A Alex používá svou maškarádu na podezřelou Nicole Fiedler a opatrně a nenápadně se vyptává. On je tím, který si rychle uvědomil, že této ženě, která má být za únosem dítěte, nejde jen o peníze. Co je to vlastně za únosem. Když má Alex nehodu, ztratí stopu po Nicole a jeho neortodoxní metody ho přivedou nejen do rozporu s LKA. Také Semir a Krüger neví, co si o svém novém kolegovi mají myslet. Nicméně, oni spolu zjistili to, co opravdu pohání Nicole k jejímu činu. Chce odčinit zločin, ze kterého nikdy nebyla obviněna a zřejmě se nezastaví před ničím.

09 - Rodinná oslava
(Familienfest)

Semirovi se podařilo přesvědčit Andreu, aby ho, i přej jejich rozchod, doprovázela na rodinnou oslavu. Strýc Omer slaví 75 let, ale Andrea je šokována tím, že Semir dosud hrozící rozvod před celou rodinou tají. Andrea nechce oslavu kazit, tak s nechutí hraje se Semirem šťastný pár. Ale najednou se na oslavě veselí objeví její nový přítel Robert. Nyní stojí Robert proti Semirovi, ale to je brzy jen ten nejmenší problém. Pašerák lidí Grigorov netrpělivě očekává Andreu a Semira. Ti dva se stanou terčem nelítostného honu. Andrea má zlost, je přesvědčena, že za všechno může zase jen Semirova práce, ale pak se ukáže, že Grigorovi jde jen o Andreu. Nakonec je Semir chycen Grigorovem a je držen gangstery v zajetí, stejně jako i Robert, který gangsterům padl do rukou také. Mezitím, Alex, který je zaneprázdněný se snaži získat co nejvíce informací o jeho neoprávněném zadržení, poté co získal odpovídající tip. Ale když se ohlásí zoufalý Semir se svou rodinou, Alex je hned na cestě do pohoří Eifelu a hledá svého partnera. Únosci provozují mezitím morbidní hru s Andreou, a ta si musí klást otázku, komu její láska skutečně patří. Semirovi nebo Robertovi?

10 - Superlak
(Lackschäden)

Semir a Alex jsou náhodně na místě, když v soudní síni padnou výstřely. Pachatel uteče, ale policisté ho nakonec chytí. Přesto je tu otázka, jak mohl zločinec do vysoce bezpečnostně zajištěné soudní síně propašovat střelnou zbraň? Jak se ukáže, měl Maxim Bohrmann na pistoli speciální lak, který je pro rentgenové záření neviditelný. Bohrmann nutí policii, aby ho propustila. Jinak spolupachatel bude prodávat speciální lak za nejvyšší nabídku teroristům. Semir a Alex jsou pod velkým tlakem. Stopa vede k Dr. Christianu Heimovi, který je vývojářem nebezpečné barvy. Chemik je zasnoubený s Leonie Godes. Leonie v minulosti pracovala nejen jako prostitutka, ale také měla poměr s Maximem Borhmannem.

11 - 1983
(1983)

„PAST“ slaví 30. výročí založení, na oslavě je nejlepší nálada, ale v tu chvíli dostává Semir telefonické volání od své přítelkyně z mládí Siny, která je jak se zdá, je ve velikém nebezpečí. Když se s ní Semir setká na odpočívadle, Sina působí extrémně vystrašeně. Ona naznačuje, že má problém, se kterým nemůže jít na policii, protože tento problém se stal již dříve. Sina odevdává Semirovi obálku s fotkou Semirovy party z mládí. Právě když chce Sina Semirovi poskytnout další vysvětlení je na ni spáchán atentát a není zcela jisté, zda útok přežije. Ale tím to nekončí. Ostatní členové Semirovy bývalé party mohou být brutálním způsobem zabiti. Někdo se chce pomstít na Semirových přátelích z mládí. Alex si také uvědomil, že motiv spočívá v Semirově minulosti. Dlouho hlídané, temné tajemství staví nového partnera před zkoušku.

12 - Kdo s koho
(Der Wettkampf)

Dálniční hlídka má návštěvu USA - policisty z California Highway Patrol. V simulované záchraně rukojmí Alex a Semir prokazují své schopnosti, což nakonec uznává i drzá policistka Jessie Turner. Ale najednou Jessie věří, že se v publiku objevil její manžel Sam, který je již tři roky považován za mrtvého. Jessie, Alex a Semir Sama pronásledují. Tomu se podaří uniknout. Semir a Alex za pomoci problémové kolegyně znovu zahajují hledání, aby nakonec zjistili, že manžel Jessie svoji smrt před třemi roky jen předstíral. Zdá se, že chtěl utéct před krvavou pomstu vůdce klanu. Tento gangster z LA nyní přišel do Německa, protože sledoval Jessie. Unese Jessie a chcete ji vyměnit za Sama. Spolu se svými americkými protějšky Semir a Alex musí bojovat proti bezohlednému a nebezpečnému nepříteli, přijmout jeho slepou touhu po pomstě a zahnat ho do úzkých.

13 - Mrtví se nevracejí
(Tote kehren nicht zurück)

Když se Alex a Semir setkají s drogovým dealerem. Alex se domnívá, že je to duch, který ho konfrontuje s jeho minulostí. Alex si myslel že Spike byl zabit při drogové razii. Pokud je Spike stále naživu, možná to byl všechno velký podvod a dva údajně mrtví kolegové, kvůli kterým se Alex dostal do vězení, jsou stále ještě mezi živými. Semir nestojí stranou a společně se vydávají na nebezpečné pátrání, které je vede do temné minulosti Alexe Brandta.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider