Kobra11.eu » Díly » 16. řada
logo webu

Díly » 16. řada00 - 72 hodin strachu
(72 Stunden Angst)

Semir a Ben pohybují v neznámém terénu: místo koní pod kapotou auta jsou sice znovu na kolech ale na jízdních horských kolech. Oba dva komisaři byli odsouzeni k tomu stát se ve službě jízdními policisty. V pilotním filmu 72 hodin strach budeme svědky toho, jak doslova oba dva kosí skupinu obchodníků s drogami. V průběhu vyšetřování se rychle ukáže, jak široká je drogová organizace v Německu, která pracuje bez jakýchkoli výčitek na vývoji nových drog. Pátrání a cesta vede Bena a Semira do Semirovy minulosti. Semir měl krátkodobý milostný poměr s Nazan, jejíž devítiletá dcera Dana je najednou unesena. Nazan si to nemůže vysvětlit, kde zločinci vzali její adresu, ale ti mají jasno i v tom co únosem Nazaniny dcery chtějí dosáhnout. Nazan Semirovi vyznává jedno tajemství: Dana je jeho vlastní dcera! Více než kdy jindy se Ben snaží s maximálním úsilím najít dívku. Naráží však na hněv drogové organizace, která zřejmě má něco společného s únosem dívky. Po zatčení drogových zločinců se situace stupňuje a je bombovým útokem napadena i služebna dálniční policie. Mnoho policistů přijde o život. Policie vstupuje do odvety proti drogovým zločincům a Ben se Semirem se snaží Daně zachránit život. Tak oba policisty zavede cesta nakonec do Turecka, kde v Istanbulu dojde k obrovskému zúčtování.

01 - Závod s časem
(Wettlauf gegen die Zeit)

Policejní komisař má všeho dost: Vzhledem k značnému množství zničených služebních vozů jsou Semir a Ben posláni k policejnímu psychologovi Thorstenu Markwartovi na terapii. Když jsou všichni tři na cestě k jejich okrsku, dojde náhle k útoku na jejich policejní auto, které jen stěží uniká. Semir a Ben se domnívají, že útok byl veden na jejich osoby. Oni chtějí přivést Markwarta, aby mohl vykonávat svoji praxi. Ten je ale krátce před tím opět středem útoku. Všichni si uvědomí, že policejní psycholog je cílem atentátníka. Markwart je šokován a zcela nevědomý si toho, kdo ho chce zastřelit. Začíná honička bez dechu v centru Kolína nad Rýnem, Ben a Semir učiní šokující objev.

02 - Přímo do srdce
(Mitten ins Herz)

Semir a Ben vyšetřují vraždu pracovníka, vývojáře špičkových technických zbraní. Stopa vede také k Victoru Hagenovi, zaměstnavateli oběti, kde se také oba policisté seznámí se svou atraktivní asistentkou Laurou. Obzvláště zapřisáhlému Benovi, který zná všechny příběhy žen, se spolupráce s Laurou nelíbí. A to tím spíše, protože Laura vystupuje jako tajná policistka, která je na stopě Hagenových nelegálních obchodů. Semirovi a Benovi se podaří s pomocí Laury zmařit nákup zbraní a Hagena zatknout na velkolepé akci. Přímý zásah! Ben je šťastný, Laura je ženou, kterou vždy hledal. Ben ale netuší, že Hagen přejde do protiútoku a chce strašlivou pomstu.

03 - Turbo & Tacho se vrací
(Turbo & Tacho reloaded)

Andrea si kupuje nové auto - u okouzlujícího darebáka Ferdiho Koppke, kde byl Semir před lety při koupi auta podveden. Potom je zavražděn Fredův mechanik. Prodavač aut prchá a činí se tak přirozeně velmi podezřelým. Semir a Ben dostávají jako posilu na vyšetřování staré známé Turba a Tacha. Všichni sledují Frediho stopu, která vede na maškarní karneval, kde by se Fredi mohl skrývat. A skutečně Turbo objeví hledaného Frediho, ale nikomu to neprozradí. Kromě toho, Semir a Ben zjišťují, že za vraždou mechanika se skrývá ještě horší zločin. Ale jakou roli ve skutečnosti v tomto případě hraje Fredi a proč se Turbo a Tacho chovají tak divně?

04 - Poslední móda
(En Vogue)

Semir a Ben jsou svědky, jak je zavražděna mladá bývalá modelka Alexa. Pachatelé utekli, a oba policisté jsou bezradní. Pak uprchne bytu modelky Alexy: Alexina přítelkyně Jessica. Nejpřekvapivější že, že ji zná Hartmut, Jessika je jeho sestra, což je oběma policistům Semirovi i Benovi utajeno. Sourozenci si nejsou podobní a jsou mnoho let rozhněvaní. Nyní je Jessica v hlubokých potížích: Jedná se o vydírání ve světě módy. Je to velký byznys s levnými kopiemi léků na srdce, které jsou zneužívány jako prostředky na hubnutí. Má-li být ušetřena hartmutova sestra, Hartmut musí učinit závažné rozhodnutí.

05 - Rodinné záležitosti
(Familienangelegenheiten)

Neznámý zavražděný člověk je rychlý peněžní přepravce a je ukořistěno pět milionů eur, které patří bezohlednému stavebnímu dodavateli Marcello Santimu. Semir a Ben najdou více důkazů, což obviňuje Benova otce Conrada Jägera. Ben může jen těžko uvěřit. Jeho otec je zloděj a vrah? Alespoň, že má alibi, protože podle jeho přítelkyně, Anny, byl v době své trestné činnosti s ní. Ale v porovnání otisků prstů se s Konradovými otisky shodují otisky pachatele. A Anna se přiznala, že lhala. Ben, ale stále věří v nevinu svého otce Konrada, ale Semir má pochybnosti, a to je významné. Tak se oba policisté dostávají do sporu, což ohrožuje jejich přátelství. Ben se za každou cenu snaží zachránit svého otce a zoufale hledá skutečné viníky. Majitelé pěti milionů však budou tvrdě uplatňovat krvavou pomstu na jeho otce.

06 - S miminem v náručí
(Babyalarm)

Semir a Ben se zraní při pronásledování dvou obchodníků se zbraněmi. Na radu lékařů, ale proti vůli obou, jsou Ben a Semir osvobozeni od služby a skončí v rehabilitační klinice ve středu Eifelu! Jediný světlý bod: Vrchní atraktivní sestra Miriam a její kamarádka Petra. Najednou se v nemocnici objeví gangsteři a chtějí vyzvednout svého komplice. Tentokrát následuje pronásledování pěšky pustinou. Uprostřed houštiny narazí Semir a Ben na malé dítě a bez okolků ho berou sebou, protože zločinci matku malé Leny drží násilím. Jde o Petru, Miriaminu známou a přírodní park Rangerin. Oba policisté zjišťují, že zločinci mají spadeno na transport peněz ze státní tiskárny, zřejmě aby tajně uskutečnili na klinice plastiku obličeje. Tak se totiž tento dokonalý dvojník chce dostat k 500 mil. EUR. Semir a Ben teď musí nejen zachránit život matky a dcery, ale zároveň zmařit nebezpečné přepadení.

07 - Spiknutí
(Die Verschwörung)

Společně s BKA kriminalistkou Karlou pronásledují Ben a Semir špičkového technicky vybaveného atentátníka Janka Bogdana, který ukradl nebezpečnou extrémní trhavinu. Vzhledem k tomu, že zločinec disponuje moderní monitorovací technikou, je to vždy o krok napřed před svými pronásledovateli. A pak se na scéně objevuje také tým bratrů Ronnie a Malte. Oba mají dát peníze své matce, která vlastní malý obchod se zvířaty, který je před krachem. Proto Ronnie přijde na absurdní myšlenku, chce začít vydírat Bogdanovu bandu. Policie sází všechno na jednu kartu a Bogdanovi je na stopě. Ronnie a Malta balancují jako na jazýčku vah. Oni mají něco, co má pro zločince rozhodující význam. Semir a Ben závodí s časem, musí Bogdanovi zabránit v jeho činnosti a zachránit oba bratry od jisté smrti, protože člověk jako Bogdan nemůže být vydírán. Dokonce ani policisté netuší, že tento případ bude mít překvapivý obrat.

08 - Ať žije Kolín
(Viva Colonia)

V Kolíně nad Rýnem je tradiční karneval, lidé slaví v uniformách pluku. Semir slaví v prestižní karnevalové společnosti l „Červená jiskra“, před jeho očima je člen sdružení, Gernot Schenk brutálně přejet. Je ironií, že je Tony Frings, bývalý úspěšný kamikaze řidič, je podezřelý z vraždy. Mnoho lidí, včetně jeho dcera May, jsou si jisti že Tomiho poznali. Tony trvá na tom, že přes všechna podezření, je nevinný a je na útěku před policií. Semir a Ben zjišťují, že vrah, o kterém si všichni myslí, že je Tony Frings, měl na sobě zřejmě masku, která z něj udělala perfektní podobu s Tonym Fringsem. Když dva muži zákona jsou konečně schopní dokázat Tonyho nevinu, padne podezření proti Ossettu Geraldovi, prezidentu „Červených jisker“. Ve stejné době, je unesena i Tonyho dcera Maya. Ale zabijáci plánují ještě větší zločin, který se uskuteční v průběhu karnevalových dnů. Veselý ruch bere náhlý konec.

09 - Nadzvukové letadlo
(Überschall)

Po explozi v motoru musí na dálnici nouzově přistát stíhačka Bundeswehru. Nejdříve se zdá, že tento incident zavinila mladá pilotka Charlie Wolfová, ale ta má jistotu, že příčinou bylo technické selhání. A než Ben a Semir vypátrají členy brutálního drogového gangu a v jejich úkrytu je postřílejí, zjistí, že zločinci měli spadeno na jeden z dílů vraku letadla a tak je jisté, že kdosi kšeftuje se zfalšovanými náhradními díly. Jde při tom doslova přes mrtvoly, jen aby se dostal ke svému nemalému zisku.

10 - Ex manžel
(Der Ex)

Na dálnici dochází k brutálnímu útoku na bezpečnostní transportér. Nicméně, pachatelé jsou překvapeni dálničními policisty Semirem a Benem a musí uprchnout. Předtím se jím podařilo z transportéru ukrást vzácný diamantový náhrdelník, který byl v autě. Jako tajný pojišťovací detektiv se zde objeví Alexander Stark a Kim Krüger, šéfová dálniční policie, nevěří svým očím. Alexander Stark je její bývalý manžel. Oba dva dálniční policisté brzy zjistí, že bývalý manželský pár se rozešel v nedobrém. Nakonec se ukáže, že diamantový náhrdelník neukradli lupiči, ale ukradl ho právě bývalý manžel Kim Krüger. Je to více než jasné. Alexander Stark zřejmě chce vyrovnat staré dluhy. Jeho nečistá hra, je vidět až do konce a Kim je jeho poslední záchrana.

11 - Dny pod psa
(Hundstage)

Když je na dálničním odpočivadle zastřelen zdánlivě nevinný majitel psa, musí se Semir s Benem nejen postarat o roztomilého pejska, ale také zároveň řešit velice riskantní případ, protože mrtvý muž byl hacker, který měl na příkaz bezskrupulózní gangsterské bandy vyřadit jeden poplašný systém. Nyní gang potřebuje náhradníka. Matthes Weber, který se jím stane, chce pouze jediné - získat zpět svoji ženu a dceru. Když ale zjistí marnost svého počínání, udělá druhou největší chybu svého života, chybu, která téměř stojí život jeho rodiny.

12 - Potížistka
(Die Nervensäge)

Ben a Semir hlídají bohatou a zhýčkanou dívku z vyšší společnosti Sarah Kaufmannovou, aby zabránili jejímu únosu. Sarah přivádí Jenny a Bonratha svými způsoby téměř k šílenství, je to doslova zkouška nervů. Především musí ale Ben a Semir zabránit jejímu únosu. Posléze se objeví důkaz, že kdosi z jejich bezprostředního okolí spolupracuje s únosci a tak začíná závod s časem.

13 - Štvaná zvěř
(Die Gejagten)

Hrdinové v podezření z korupce! Údajně si měli odložit stranou kila kokainu. Jde o komplot obchodníka s drogami Hecktora Preusse, který se chce pomstít za smrt svého bratra. Semir a Ben nemohou prokázat svoji nevinu. Dostávají se do vězení, kde narazí na Pieta Richtera, který byl dříve Preussovím zabijákem a jeho prodlouženou rukou. Z lásky ke své těhotné přítelkyni se chce Piet zachovat čestně a svůj trest si poctivě odsedět. Ale z toho nic nebude, protože Piet může zavést policisty k Preussovi. Aby se Ben a Semir očistili, uniknou z vězení a odvlečou s sebou Pieta proti jeho vůli. Brzy mají na krku nejen Preusse s jeho bandou, ale i policie udělá na vězně nemilosrdný hon.

14 - Rozpolcená
(Zerbrochen)

Když Ben a Semir náhodně zabrání únosu mladé ženy Melanie Brockers, zjistí, že ona je něco zcela zvláštního. Trpí totiž poruchou rozštěpení osobnosti. Příčina tohoto traumatu leží v její minulosti. Zraňující zážitek způsobil, že její mysl se propadla do převtělování v různé jiné osobnosti. Od té doby existuje v Melanii současně více osobností, ale nikoliv ona sama. Pronásledováni zločinci, kteří hledají cosi, co je ukryto hluboko v Melaniiných vzpomínkách, musí Semir s Benem nejprve poskládat rozbitou mozaiku Melaniiny osobnosti, aby tak zabránili katastrofě.

15 - V pasti
(Schlangennest)

Oddíl Kobry musí dopravit do vězení velmi nebezpečného obchodníka s lidmi. Transport je přepaden jeho bandou, tým policistů najde útočiště ve skladišti, ale tam se ocitají v pasti. Zdá se, že je pouze otázkou času, kdy mnohem silnější protivník osvobodí svého šéfa a pomstí se našim dálničním policistům. Pro Bena, Krügerovou a spol. se situace ještě zhorší, když tito zjistí, že do haly vnikli i tři mladí zloději, kteří teď rovněž hledí smrti do očí. Jeden z nich je totiž bývalý přítel Jenny Dorn.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider