Kobra11.eu » Díly » 12. řada
logo webu

Díly » 12. řada01 - Únos
(Entführt)

Semir a Chris mají vyzvednout u školy Chrisovu patnáctiletou dceru Kathrin. Náhodně se tak stanou svědky únosu její spolužačky a kamarádky Julie Markwartové. Následuje honička na dálnici, ale únosci se podaří uprchnout. Policie má indicie, že Julia svého únosce znala. Podezírá nejprve jejího o dost staršího přítele Kevina. Podezřelý je také její bohatý otec Daniel Markwart. Rodiče Julie se totiž rozvádějí a Markwart s manželkou jedná velmi tvrdě. Julia leccos o nich a o svém životě natočila na videokameru a dala na internet. Rodičům se ohlásí únosce a požaduje výkupné – milion euro. Juliina matka chce spolupracovat s policií, otec je proti tomu. První předání peněz, které měla uskutečnit Juliina matka, se nezdaří. Podruhé má peníze předat Daniel Markwart. Maskovaný muž ho přitom omráčí, ale Muž na okamžik zahlédne jeho ruku se stříbrnými náramkovými hodinkami. Stejné hodinky zahlédli policisté na ruce jakéhosi muže na Juliiných videonahrávkách. Juliina matka muže identifikuje jako Juliina domácího učitele Jana Sebastiana Meierhöfera.

02 - Infarkt
(Infarkt)

Řidič kamionu, jedoucí vysokou rychlostí po dálnici, dostane infarkt. Chris a Semir jsou právě poblíž a s nasazením života se jim podaří rozjetý neovládaný kamion zastavit a zamezit tak hromadné havárii. Na místo se dostavuje mladá záchranářka, doktorka Julia Kampová, a odváží muže nemocnice. Ten ale přes veškerou její péči cestou umírá. Herzberger s kolegy mezitím zjistí, že podobných úmrtí na infarkt u relativně velmi mladých a zdravých lidí bylo v poslední době víc. A když doktorka Kampová sdělí Chrisovi, že při pitvě nalezla v řidičově těle stopy neznámého léku a voperovaný čip, začíná být jasné, že někdo tajně testuje nepovolený lék.

03 - Krysí hnízdo
(Rattennest)

Při celkem rutinním zásahu kriminalistů proti vykradačům kamionů je zastřelen policista König, otec Susanne, která je sekretářkou Chrise a Semira. Měl krátce před odchodem do penze a Susanne, jež měla k ovdovělému otci velmi blízký vztah, jeho náhlý odchod těžce nese a vyčítá Semirovi a Chrisovi jejich zásah. Pak Susanne objeví v otcově domě ukryté CD, svědčící o obchodu s bílým masem. Susanne se domnívá, že CD patří k případu, na kterém otec pracoval. Nikdo z kolegů o tom však nic neví. Mezitím je jedna z dívek z CD nalezena mrtvá. Chris, Semir a Engelhardtová docházejí k názoru, že Königova smrt byla záměrnou vraždou a že se na ní dost možná podílel někdo z policistů.

04 - Stará škola
(Alte Schule)

Na dálnici umírá mladá učitelka Inge Waldnerová, kterou pronásledoval a posléze z vozovky vytlačil černý džíp. Chris si při pronásledování vozu zlomí nohu, a pro zbytek epizody je ze hry vyřazen. Semir na případu spolupracuje s Bonrathem. Přítelkyně Waldnerové, sekretářka ředitele školy Grolmse, Sarah Maschkeová, navede policii na stopu: nedávno zemřela po požití drog jedna ze studentek, Carina, které chodily do třídy k Waldnerové. Ředitel Grolms ale žádnou spojitost mezi těmito případy nevidí. Policisté však najdou ve věcech zemřelé ve vraku havarovaného auta digitální kameru, kde je nafilmována tajná drogová laboratoř - Waldnerová ji zřejmě objevila, a to ji stálo život. Semir s Bonrathem prohledávají školní budovy - narazí přitom na školníka Nickela, který se před nimi dá na útěk. Následuje divoká honička, při níž jsou využity všechny možné dopravní prostředky včetně bruslí in-linů, Nickel ale Semirovi uniká. Pak se ale překvapivě sám dostaví na policejní stanici, a prohlásí se za pachatele. Nickel má záznam, jako mladistvý byl v káznici za přechovávání drog. Jeho výpověď je však zcela nevěrohodná, navíc má alibi na dobu, kdy Waldnerová zahynula na dálnici. Trvá ale na tom, aby ho okamžitě zatkli. Policistům je to nepochopitelné, Nickel se však posléze přizná, že Sarah Maschkeová, se kterou žije, a dokonce spolu čekají dítě, byla unesena dvěma neznámými maskovanými muži - ti po něm chtějí, aby všechnu vinu vzal na sebe, jinak Sarah zabijí. Drogová laboratoř je ve škole mezitím objevena a zároveň se ozřejmí, kdo z učitelského sboru v ní musel drogy vyrábět. Byl to Krüger, kterému pomáhal školníkův asistent Rolf. Tito muži také unesli Sarah. Policisté vedení Semirem ji v poslední chvíli osvobodí.

05 - Město v ohrožení
(Stadt in Angst)

Chris a Semir provádějí každodenní rutinní práci - kontrolu svědků atentátu na Düsseldorfské zásobení plynem. Explozi se jim nepodaří odvrátit, ale zachrání alespoň nevinné lidi na dálnici. Město tvoří krizový štáb. Vyděrač, který požaduje surové diamanty, hrozí atentáty na síť pitné voda. Ve městě je panika. Semir a Chris se se speciálním komandem vydávají do největší vodárny, kde jsou pachatelé zastřeleni. Hlavní terorista mezi nimi ale nebyl a vyhrožuje dalšími útoky. Semirova žena s dcerou a Chrisova dcera, které jsou na chatě a čekají na komisaře, jsou uneseny. Únosce vydírá oba policisty.

06 - Vymahač
(Inkasso)

Semir a Chris jsou svědky bitky dvou mužů na dálničním odpočívadle. Jeden z nich pak sedne do auta a ujíždí pryč. Vypukne divoká honička, která končí hromadnou srážkou, při níž jeden člověk přijde o život. Stíhaný muž však unikne. Když policisté vyslechnou zbitého muže, Karla Henize Förstera, dozvědí se, že dluží velkou částku podnikateli Gerberovi a že muž, který ho na dálnici zbil, byl vymahač dluhů Peer Hansen. Ten se záhy objevuje u Matuschekových, kteří také dluží velkou částku Gerberovi. Semir a Chris chtějí Matuschekovým nabídnout ochranu, ti ale odmítají. Evidentně se příliš bojí vymahače, a právem: když se Matuschek pokusí před Hansenem uprchnout, je surově zbit, a při pádu ze schodů smrtelně zraní.

07 - Oko za oko
(Auge um Auge)

S policií v patách ujíždí Lara Bergerová po dálnici s kamionem, ve kterém jsou tři ukradené luxusní vozy značky jaguár. Mladá žena nezvládne řízení, způsobí hromadnou havárii, ale podaří se jí uniknout. Semir, který řidičku pronásleduje, najde ženu sedět u kávy v motorestu. Je přesvědčen, že je to ona, ale nemůže jí to dokázat. Zabavená auta jsou umístěna do policejních garáží a Lara může jít domů. Ve stejnou dobu je z vězení propuštěn Lařin bratr Frank, který seděl za krádeže aut. Před věznicí už na něj čeká jeho kamarád Kay, a má pro něj kšeft: ukrást z policejních garáží ona tři auta. Kay, Frank a Lara skutečně auta ukradnou a v přístavu je naloží na loď, tak ji objednavatel krádeže Lorenz přál. Semir je jim ovšem na stopě.

08 - Žít a nechat žít
(Leben und leben lassen)

Chris čeká na letišti na svou sestru Janine, která přilétá na návštěvu z Londýna, kde pracuje jako tlumočnice. Cestou do podzemních garáží pro vůz, je Chris přepaden maskovanými muži, kteří se ho pokusí unést. To se jim nezdaří, a tak pokus opakují. Všichni jsou přesvědčení, že jde o pomstu Chrisových nepřátel, kterých musí mít za 10 let ve službě u policie dost. Vysvětlení je však takřka neuvěřitelné.

09 - Stoprocentní ztráta
(Totalverlust)

Semir je na dálnici svědkem toho, jak rozzuřený řidič najíždí na jiného řidiče, jehož auto posléze vytlačí z vozovky. Je velmi překvapen, když zjistí, že tím surovým řidičem je jeho soused, milý penzista Harald Kowalski. Kowalski je ale strašlivě rozčilen, ukáže se, že útočil na jistého Jürgena Fuchse, který mu poradil kapitálovou investici do stavby nemovitosti Lindenpark, která ho zcela ožebračila – a finančně uškodila i jeho přátelům, kterým ji v dobré víře doporučil. Semir rozrušeného staříka dopraví domů a svěří péči manželky. Druhý den je ale Fuchs nalezen zastřelený, Kowalski nemá na dobu vraždy alibi, z bydliště zmizí a prý má u sebe legálně drženou pistoli. Semir však přesto nevěří, že by starý muž byl schopen vraždy.

10 - Exodus
(Exodus)

Neovládané auto způsobí na dálnici řetězovou srážku. Semir zjistí, že řidič zemřel následkem mnohočetného pobodání. Je to Walter Hopf – pracoval pro Hemmer Werke, velký průmyslový podnik, který je krátce před převzetím jiným velkým korporátním podnikem, Stark AG. První stopy vedou k Franku Köhlerovi, vyhlášenému odpůrci převzetí podniku. V jeho autě se najde zakrvácený nůž. Köhler je zatčen, připouští, že se měl s Hopfem sejít, ale k setkání nedošlo. Hopf mu prý měl předat důležité informace. Klíčem k nim je kód Exodus. Köhler při zatýká urchne, běží do Hopfova domu, kde skutečně nalézá papírek s heslem Exodus a s vypsanými statisícovými částkami v eurech. Köhler prchá, pronásledován Semirem, ale také tajemným mužem v autě, který ho nakonec srazí a usmrtí. Sebere mu mobil i materiály, které vzal u Hopfa. Na místě ale zůstane rozbitý blinkr z auta a Hartmut, geniální policejní technik, bleskově odhalí jeho majitele.

11 - Mezi nepřáteli
(Unter Feinden)

Při rutinní kontrole na parkovišti narazí Chris se Semirem na dodávku s holandským číslem, která převáží drogy. Při pronásledování po dálnici muži z dodávky střílejí, vůz nakonec havaruje, jeden muž je mrtev, druhý uniká. Chris a Semir se chtějí do bandy dealerů drog infiltrovat nabídkou, že budou dodávat čistý kokain, který policie zabavila při raziích. Nabídka je přijata, zločinci zorganizují kontrolované předání na střeše domu. Englehardtová i Neumann sledují z úkrytu průběh akce, jenže se přepočítali: nad domem se najednou objeví vrtulník, všechny, včetně Semira s Chrisem naloží, a odlétá pryč.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider