Kobra11.eu » Díly » 17. řada
logo webu

Díly » 17. řada00 - Anděl smrti
(Engel des Todes)

Dlouhodobé spolupráce mezi Benem a Semirem se blíží ke konci. Semir z rodinných důvodů odchází od dálniční policie do kanceláře LKA a stává se úředníkem. Nyní se musí oba bývalí kolegové sžívat s novými spolupracovníky a ani jednomu z nich to neprospívá. Teprve vražda Olivera Sturmiho, konspiračního teoretika, oba kolegy dálniční policie Bena a Semira opět spojí v jeden tým. Do podezření z vraždy se rychle dostane 18 letý Max Berger, protože je viděn s krvavým nožem u oběti. Bez dalších okolků je absolvent střední školy nucen k útěku a nyní musí překonat nejen svou neopětovanou lásku ke své spolužačce, která je na Floridě, ale také podezření z vraždy i atentátu, ze kterého ho policie obviňuje. Policie věří, že Max byl vrah a atentátník. V průběhu vyšetřování pak Semir Ben přicházejí na velmi tajemnou osobou Djava, který má zřejmě v úmyslu něco strašného a Maxe využívá jako loutky. Smrtelný závod s časem začíná.

01 - Bez kousku svědomí
(Ohne Gewissen)

Semir a Ben pronásledují těžkého zločince Hendrika Larsena, který ale za pomoci svých spoluviníků uniká. Zatčení Larsena je také proto tak důležité, protože on jediný je poslední nadějí pro na smrt nemocné dítě. Kostní dřeň zločince by zachránila leukémií nemocnou Pavlu. Všechno však nevychází. Larsen, který má stanovený operační termín, prchá a vyhrožuje, že pokud nedostane 25 milionů Euro, zamoří radioaktivitou celý Kolín nad Rýnem. Semir a Ben však vědí, že musí zatknout zločince živého, a tak zachránit nejen celý Kolín nad Rýnem, ale i Pavlu. Tato skutková podstata, ale jde ve prospěch nebezpečného sociopata Larsena a vhání zoufalým policistům jeho zrádnou hru.

02 - Akce Hiob
(Operation Hiob)

Bonrath má novou práci na částečný úvazek, o níž nikdo neví. On pracuje jako ochranka v biotechnologické společnosti. Ale Bonrath má ještě více tajemství: On má také novou přítelkyni, která náhodou pracuje u stejné firmy jako šéfová laboratoře. Společnost je napadena a pachatelé ukradli Botox ve velkých množstvích, Semir a Ben jsou ve hře, snaží se zadržet prchající zloděje, ale marně. Oba dva policisté jsou si jisti, že pachatelé zřejmě získali důležité a důvěrné informace od Bonrathovy nové lásky doktorky Marlies Eisner, která se tímto stává podezřelou. Bonrath neví, jestli může Marlies ještě věřit, ačkoli ta přísahá, že s útokem na společnost nemá nic společného. Také pro Semira a Bena se dostane více informací a pravdy, která vychází na povrch. Jedná se totiž o to, že Botox se používá nejen v kosmetickém průmyslu, ale je nebezpečný jako jed pro vrahy, který o něj mají velký zájem.

03 - Obchodník s devčaty
(Bestellt, entführt, geliefert)

18 letá Sarah Schubert zmizela beze stopy. Její otec, Matyáš Schubert, se pustí do pátrání po zmizelé dceři, což ve skutečnosti není nic neobvyklého pro otce. Ale Matyáš Schubert je odsouzený a on má jen dva dny na hledání dcery. Má tak jen 48 hodin k vypátrání své dcery. V bytě Sarah Schubert potkává mladého muže, který se chystá odstranit krvavé skvrny, které jsou zřejmě spojené s případem vraždy. Ben a Semir zahajují vyšetřování. Brzy si uvědomí, že případ vraždy a zmizení Sarah spolu souvisí. Hledání Sarah vede jak Schuberta tak Semira a Bena k Danielu Lindlaub, který stojí v čele nebezpečných sexuálních překupníků: Mladé ženy vybírají na internetu, pak je unesenou a prodávají bohatým klientům do zahraničí. Dálničním policistům a Schubertovi zůstává jen málo času, aby vypátrali Sarah, a ta s jinými ženami nebyla odvezena ze země.

04 - Chamtivost
(Gier)

Na dálnici jsou Semir a Ben svědky chladnokrevné vraždy tureckého podnikatele Bashara Naase. Mrtvý muž pracoval pro společnosti „Invest Turkiye“. Tato společnost slibuje, Turkům přistěhovaným do Německa zhodnocení jejich investic v Turecku a bohaté výnosy. Semirův vypočítavý bratranec působí ve stejné společnost a nevědomky okrádá svoje turecké přátele a příbuzné, které jako investor získal. Ismetovy nelegálně nabyté peníze jakoby se propadly do země. Semir a Ben zahajují vyšetřování. Ismet, chce za každou cenu získat zpět rodinné finance. Uprostřed Kolína nad Rýnem se schyluje k vraždám, vydírání a podvodům za miliony.

05 - Na vlastní pěst
(Alleingang)

Semir se ocitá v blízkosti nebezpečné pašeračky zbraní Eleny Kovic. Konfliktu uniká jen o vlásek. Ještě více ho ale šokovalo, že viděl svého parťáka Bena mezi Eleninými lidmi. Semir se domníval, že jeho partner je na dovolené v Kandě. Tato finta však vychází najevo. Ben tajně vyšetřuje proti Romanu Treskowi, který je obchodníkem napojeným na politiku. S Eleninou pomocí pašuje Treskow biologické bojové látky do Afriky. Jak Ben zmizí beze stopy, Semir se nejdříve obává, že Ben zahynul při explozi. Potom ale v Benově bytě najde stopy, které vedou k psychiatričce, se kterou Ben zřejmě jednal. Dokáže Ben odolávat tlaku? Zahynul Ben Eleninou rukou při explozi? Pro Semira je záhada kolem Bena pevnou zkouškou jeho nervů. Starosti o svého partnera a přítele žene Semira k nebezpečnému kroku - sólovému výstupu proti Treskowovi a Eleně.

06 - Iluzionista
(Der Mentalist)

Semir a Ben pronásledují bývalého mentalistu Olivera Quinna, který s pomocí svých kouzelnických triků a hypnózy vykradl hotelový trezor. To nejdůležitější mezi ukradenými věcmi však pustí ze zřetele. Jedná se o přenosný pevný disk, pro který si je ochoten jeden gangster přijít i přes mrtvoly. Zkrátka se nezastaví před ničím. Pevný disk je klíčem k obrovskému převratu. Ve snaze dostat disk z mentalistových rukou gangster ho začne vydírat. Mentalista Quinn nemá jinou možnost, než přistoupit na jeho požadavky. Zločinec má ve své moci chlapce, kterým nutí své násilí. Quinn se vlastně také tak stal zlodějem. Je tu však Semir a Ben a brzy platí, že jakákoli podezřelá situace se dá překonat.

07 - Obchod s dětmi
(Gestohlene Liebe)

Smrt porodní asistentky vede Bena a Semira k mladé ženě, která pracovala jako dobrovolnice se zavražděnou v jednom dětském centru. Tato žena, Sonja West, má zřejmě tajemství, které by si rádanechala jen pro sebe. V průběhu dalšího vyšetřování vyjde najevo propojení mezi Sonjou West a gangsterským bossem Lukowitschem a jejich nelegálními obchody. V jakém vztahu je mladá žena s gangsterem Lukowitschem a s Forsterem, který je sponzorem dětského centra a s případem pravděpodobně také souvisí? Jak Ben a Semir nakonec přicházejí k pravdě, běží už o závod se smrtí.

08 - Venkovan
(Das Landei)

Defekt pneumatiky donutí Semira a Bena zastavit na malém odpočívadle, náhle se před nimi objeví žena, která je smrtelně zasažena kulkou. Oba komisaři ještě zahlédnou pachatele, ale ten v lesnaté oblasti oběma policistům při pronásledování mizí nepoznán. U mrtvé ženy pak Semir a Ben nacházejí účtenku od čerpací stanice, která je vede do malé vesničky v pohoří Eifelu. Tam se seznámí s vesnickým policistou Manfredem. Manfred je milý, sympatický člověk a zdá se, že ho ve vesničce berou vážně. Manfred podporuje komisaře v jejich práci a společně všichni tři nečekaně přijdou na záhadnou stopu a Manfred stojí před závažným rozhodnutím: měl by zdánlivě ideální vesničku podržet, nebo vnést do případu pravdu - a tedy se postavit i proti i svému vlastnímu otci a nadřízenému komisaři Paulu Scholzovi, ptáte se? Manfred je rozpolcený - a pak obecní policista náhle mizí.

09 - Kocovina
(Katerstimmung)

Po radostném večírku je Hartmut sledován neznámými osobami a zachráněn Benem a Semirem. Hartmut je nahý, má velkou kocovinou a nemůže si na nic vzpomenout. Ještě horší je, že jeho nejlepší přítel a spolupracovník Torsten a kolegyně Jenny zmizeli. Co se stalo osudné noci a kde jsou Jenny a Torsten? A kdo je mrtvá žena před Hartmutovým domem? Semir a Ben musí Hartmutovi pomoci vzpomenout si, co se vlastně přihodilo.

10 - Chůva k pohledání
(Das Aupairgirl)

Semir a Ben jsou na letišti pro novou au-pair dívku do rodiny Semira Gerkhana. Maria Fuentes se jeví jako krásná a sympatická. Komisaři si nejprve nevšimnou nejprve, že někdo sleduje zdánlivě nevinnou mladou ženu. Dokonce i maskovaný lupič v noci napadne dům Semira Gerkhana. Tým si přirozeně myslí, co je především zřejmé: zločinec chce se pomstít na Benovi a Semirovi. Ale Semir a Ben si konečně uvědomují, že zdánlivě nevinná Marie není, to, co o sobě tvrdí, že je. A jak se ukázalo, jedná se v tomto případě nejen o lásku a zradu, ale také o dvě tuny kokainu.

11 - Ztracený přítel
(Freunde fürs Leben)

Semir a Ben objevili na dálnici dva muže, kteří měli nehodu. Náhle a neočekávaně začnou oba muži prchat a policisté je marně pronásledují. V kufru opuštěného vozu objeví Ben a Semir sportovní tašku s 300.000 Euro. Totožnost obou mužů není známa, a auto bylo pronajato za pomocí falešných dokladů. Když Ben hledá v kanceláři Jenny, nevěří svým očím: Sedí tam Jan Behler, jeho starý kamarád, kterého neviděl již deset roků! Náhlé objevení starého přítele konfrontuje Bena s jeho vlastní minulostí. Příliš pozdě si uvědomí, že Jan se dal krajně radikálním a nebezpečným směrem. Ben je úplně hluchý, pokud jde o dobře míněné varování svého kolegy Semira. Katastrofa je na obzoru.

12 - Magnetická bomba
(Shutdown)

Semir a Ben jsou svědky, jak uprostřed dálnice ekologický zemědělec střílí z jeho nákladního automobilu a v panice prchá. Ukazuje se, že Ingo Jansen je v programu na ochranu svědků a dokonce i jeho rodina neví nic o skutečné totožnosti zemědělce. Obtížně policisté zjistili, že útok na dálnici byl kvůli bývalému spoluviníkovi, kterým je Ingův bratr Robert. Ingo se společně se svým bratrem podílel na přepadení výzkumného střediska, ale Ingo přepadení na výzkumné centrum prozradil. Policisté mají podezření, že za Ingovým veškerým jměním něco je. Ve skutečnosti, Ingo nevědomky vlastní ukradené rozbušky elektromagnetické bomby, která má zničující ničivou sílu. Semir a Ben vědí, že je potřeba chránit Inga a jeho rodinu a také zabránit, aby jeho nemilosrdný a nenávistný bratr provedl pomocí bomby zločin.

13 - Prachy vládnou světu
(Geld regiert die Welt)

Ben a Semir dostanou šokující zprávu - jejich služebna bude z finančních důvodů uzavřena, protože " peníze vládnou světem"- tuto zkušenost udělá také mladý bezdomovec Eddie, který přijíždí náhodou s kufrem naplněným až po okraj penězi - přesněji řečeno s milionem eur. Ačkoli Eddie si je vědom toho, že není právoplatným majitelem bohatství, vezme si peníze pro sebe a zahodí kufr pryč s pro něj nezajímavými daty. Svému překvapenému kamarádu Charleymu oznamuje začátek nového života, a společně se ponořují do slibného životního luxusu. Ale tato cesta skončí katastrofou, protože obou bezdomovců si povšimnou lumpové, kterým kufr s penězi i daty patřil a ti jsou schopni pro získání svého majetku jít přes mrtvoly. Také, Ben a Semir, kteří jsou nyní případem pověřeni, nemohou zasahovat včas.

14 - Smrtelná volba
(Tödliche Wahl)

Je to velký úspěch, když Semir a Ben po letech zadrží při útěku na dálnici gangsterské trio: bratry Steffena a Thorbena Raisserovi a Steffenovu přítelkyni Danu. Ale zásah na skupinu zločinců má pro Semira vážné důsledky. Uvězněný Steffen Raisser řídí z vězení únos Semirovy rodiny a vyžaduje od Semira nemožné: Aby zachránil svou rodinu, měl by zabít svého kolegu Bena. Pro Semira je to nejnáročnějších dvanáct hodin jeho života. Neboť o něco později se z dlouholetých přátel a kolegů stanou nepřátelé v boji na život a na smrt.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider