Kobra11.eu » Díly » 14. řada
logo webu

Díly » 14. řada00 - Konec světa
(Das Ende der Welt)

V lese se Ben a Semir stanou svědky přepadení a jediná stopa, kterou jim poskytne zraněný muž, který už pak není k nalezení, jsou tajemná písmena GWA. Brzy zjistí, že se jedná o internetovou adresu a při dalším pátrání získají závažné informace o pokusech s neznámými viry.
Ben a Semir se nakazili dosud neznámou mutací viru SARS, proti kterému neexistuje protilátka a nemoc má propuknout do osmi hodin. Oba ale ví, že pomoc existuje a berou záchranu do vlastních rukou. Jenže musejí uniknout úředníkům z ministerstva, kteří se je chystají izolovat.

01 - Kartel
(Das Kartell)

Ben a Semir vyšetřují případ pro dálniční policii poněkud netypický, jsou totiž na stopě heroinovému kartelu. Agent antidrogového oddělení v utajení byl nalezen mrtvý, ví se pouze, že hlavou kartelu je tajemný Afghánec. Semir dostane krytí jako "turecká spojka", Ben se vydává za obchodníka s drogami z Berlína. Dostanou kufr heroinu, stylové oblečení a stylové auto. Seznamují se také s tajemnou Carmen Winklerovou, která raději než autem jezdí na koni a v kartelu má zřejmě vysoké postavení. Heroin prodají, vzápětí je ale šéf Wulff podrobí tvrdému prověřování. Hartmut však jejich krytí naštěstí připravil pečlivě. Dostávají další objednávku, ale stále nevědí, kdo je Afghánec.

02 - Bratrská láska
(Bruderliebe)

Ben si všimne u pumpy auta se zakrváceným kufrem, auto ho ale srazí a rychle ujíždí. Mladík, který ho řídí, způsobí na dálnici hromadnou havárii, ale podaří mu pěšky uprchnout. V kufru auta policisté naleznou mrtvolu s členskou kartou z vyhlášeného nočního podniku Templum v kapse. Uprchlý řidič Jimmy se uchýlí ke svému bratru Dennisovi, jehož kurátorkou je Semirova žena Andrea. Ben a Semir navštíví klub Templum a zahlédnou tamdy Jimmyho. Ten ale tvrdí, že v inkriminovanou dobu byl u svého bratra, což mu potvrdí Andrea, která ho tam zahlédla, a tak mu poskytne alibi. Vzápětí je ale Jimmy zavražděn. Semir se snaží Dennise přimět, aby promluvil, řekl něco o mrtvém z Jimmyho vozu. Ten mlčí. Andrea ale tuší, že bude chtít svého bratra pomstít.

03 - Operace Gemini
(Operation: Gemini)

Ben a Semir se setkají s drzým a všetečným děvčetem: Lis, Lis je rebelantská dcera z domu bohatých rodičů. Ona má ukradnout advokátovi dokumenty s důležitým obsahem, které jí ohrožují na životě. Advokát je zatím zavražděn. Ben a Semir honí vrahy advokáta Kostera. Po pronásledování také padá podezření i na Lisu. Podezřelé však musí komisaři propustit. 19 letá rebelantská Lisa Lichtenberg okradla advokáta. Odcizila mu důležité dokumenty, které chce draze prodat. Lisa a její přítel Paul mají velký nedostatek peněz a využívají advokátovy spisy jako materiál k vydírání sněmovního státního tajemníka ministerstva vnitra Hensmanna. To co Lisa neví je, že Hensmann byl už od advokáta vydírán a podepsal si tak rozsudek smrti. Také Lisa, která žádá peníze je ohrožena na životě. Ben a Semir jsou zaneprázdněni touto dramatickou záchrannou akcí. Semir má jasno při pohledu na dokumenty, o co Hensmannovi a jeho komplici Glowskimu jde o 30 milionů Eur, které byly získány nezákonně.

04 - Panter
(Der Panther)

Při vloupání do domu Meyerových je odcizená cenná soška. Zloděj přitom zastřelí pána domu. Hlavními podezřelými jsou Torsten Brand a Alexander Christo zvaný Panther, jež byli pro podobné krádeže trestáni už v minulosti. Ukradená soška je jednou ze dvojice jorubské plastiky muže a ženy. Jejich cena výrazně stoupne, pokud budou pohromadě. Druhá soška se nachází v muzeu umění v Bonnu, odkud má právě být na půl roku zapůjčena na výstavu do Nigérie. Ben a Semir jsou přesvědčeni, že se zloději pokusí ukrást i ji. A to ještě netuší, co obě sošky skrývají.

05 - Ztracený syn
(Der verlorene Sohn)

Po krádeži SEC vozidla, které bylo naložené speciálními výbušninami, se podaří pachatelům uniknout. Během vyšetřování, se Ben setká se svým starým učitelem Charlym Weismannem, který mu vždy sloužil jako vzor. Společně nacházejí dva ukryté zloděje. Nicméně, při zásahu nechá Charly uniknout jednoho pachatele, ale Semir to zpozoruje. Ve skutečnosti, Charly pomohl uprchnout svému synovi Patrickovi, kterého se marně pokoušel přesvědčit, aby vystoupil z gangu. Když zloději udeří znovu, Patrick senzačně uniká kanalizací. Charly tajně vymění průkazní materiál a Ben vyčítá svému učiteli, že je zkorumpovaný a ukončuje jejich přátelství. Mezitím, žádá vůdce gangu Gabor Fischer po Charlym, aby ukradl výbušniny z depa na policejní akademii, jinak že zabije jeho syna Patricka. Charly žádá Bena a Semira o pomoc při záchraně syna. Společně proniknou do policejní akademie a ukradnou trhavinu. Ale k plánované výměně nedojde, Gabor dostane trhavinu. Když Gabor zabije zraněného člena gangu, Patrick si uvědomuje, že stojí na nesprávné straně. Semir a Ben zjišťují, co gang chystá: Chtějí ukrást legendární a nejdražší auta z muzea.

06 - Staří přátelé
(Alte Freunde)

Do oddělení dálniční policie nastupuje nová kolegyně Claudia Wolters a první zatěžkávací zkouška na ni nenechá dlouho čekat. Setkává se se dvěma maskovanými muži, kteří na dálnici zaútočili na vůz plný zabaveného kokainu, odváženého do policejní spalovny. Kokain původně patřil drogovému bossovi La Cosovi a je důvodné podezření, že ho tímto způsobem chtěl získat zpět. Druhého dne se Claudiina mrtvola i s jejím autem najde v Rýně. Byla zastřelena stejnou zbraní, kterou použili maskovaní útočníci na převozní vůz s kokainem. Za Claudiiny vrahy jsou logicky pokládáni La Cosovi lidé, pak ale vyšetřování dostává náhle nový směr. Podezření z přepadení transportu i vraždy Claudie padá na dva kolegy Claudiina otce, Petzolda a Kowalskyho. Ti ovšem vinu vehementně popírají, a Herzberger odmítá uvěřit, že by Wolters, jeho starý přítel, mohl mít s drogami něco společného.

07 - Rýn v plamenech
(Rhein in Flammen)

Ben a Semir jsou tentokrát bez auta, neboť je při honičce a srážce na dálnici zcela sešrotovali, a jejich šéfová Kim Krüger je přeřadí k říční policii. Mají vyšetřovat sérii bombových útoků na výletní lodi společnosti Düsseldorf. Ben je s novým přidělením velmi spokojen, protože našel zalíbení v atraktivní kapitánce policejní lodi, vrchní komisařce Connie Friderické. Jejich kolegové Bonrath a Herzberger místo nich přebírají případ vraždy vojenského historika dr. Lenze. V jeho autě je nalezena bomba a ukazuje se, že oba případy spolu souvisejí. Mezitím je na lodní společnost spáchán další vyděračský útok. Po předání výkupného Ben a Semir pronásledují jednoho z pachatelů. Connie v něm poznává svého bývalého manžela Franka a nechá ho uprchnout. Jedou spolu do úkrytu pachatelů bombových útoků, ale oba se stávají jejich rukojmími.

08 - Milovaný nepřítel
(Geliebter Feind)

Gang mladých zlodějů aut ukradne z podzemních garáží několik luxusních aut. Semir a Ben je pronásledují, pachatelům se ale podaří uniknout. Policisté tuší, kde se gang schází, nevědí ale, že Tim, jeden ze zlodějů, je přítelem Julie, která chodí k Semirovi hlídat dítě. Zloději kradou auta na objednávku Rusů, nejsou však spokojeni s provizí, která neodpovídá míře rizika, a tak se rozhodnou svou činnost rozšířit: budou krást nejen auta, ale také děti. V přestrojení za klauny unesou na ulici přímo jedné matce její dceru. V Timovi se ale hne svědomí a s pomocí Julie holčičku osvobodí. To si ovšem únosci nechtějí nechat líbit, Tim je v následné přestřelce zraněn.

09 - Kóma
(Koma)

Policistka Tanja Försterová se po sedmi letech probrala z kómatu, do kterého upadla po těžkém zranění v akci, kdy byla nasazena jako agentka v přestrojení mezi mezinárodní překupníky drog, kalábrijský klan De Franků. Při akci přišli všichni kromě Tanji o život, dodnes se ale nevyšetřilo, kam zmizely kokain a tři milióny eur. Situaci komplikuje také fakt, že Tanja, která se rychle uzdravuje, měla před sedmi lety milostný poměr se Semirem. Její lásku kóma zakonzervovalo, zatímco Semir je nyní šťastně ženatý a jeho žena Andrea je ve vysokém stupni těhotenství. Po Tanje jde drogová mafie, Tanju ale střeží, a tak gangsteři jako rukojmí unesou Andreu – chtějí obě ženy vyměnit. Semir a Ben chystají při výměně rukojmí léčku, ta se ale nezdaří. Mafiáni sice Andreu vrátí, ale na těle má připevněnou časovanou bombu. Tanja padne do rukou mafie.

10 - Kybernetická bouře
(Cyberstorm)

Mladá programátorka Lara je jediná ze zaměstnanců malé firmy na počítačové hry, která přežila útok záhadných vrahů. Netuší, kdo mohl její spolupracovníky zavraždit, motiv chybí. Je ale zkušená hackerka a ve spolupráci s Hartmutem, který se do ní zamiluje, odhalí, že se někdo chce nabourat do bezpečnostních systémů města. Něco podobného existuje už v počítačové hře, kterou Lařina firma vyprodukovala. Jmenuje se Kybernetická bouře.

11 - Odměna za zabití Kim Krügerové
(Kopfgeld auf Kim Krüger)

Při razii na velké diskotéce u dálnice je zastřelen její majitel, obchodník s drogami Thomas Reinhardt, služební pistolí šéfkomisařky kriminálního oddělení Kim Krüger. Ta ovšem tvrdí, že vypálila pouze varovný výstřel, který nikoho nezasáhl. Otec mrtvého, mafiánský boss Rolf Reinhardt, vypisuje na Kiminu hlavu odměnu ve výši milionu eur. Vzápětí je Kim ve svém domě přepadena a zachrání ji jen pohotový zásah Semira a Bena. Kim, které také hrozí propuštění od policie, hledá bezpečný úkryt, zatímco Ben a Semir se snaží nalézt skutečného vraha, jímž je podle nich někdo z kurýrů z čínské drogové triády ze Šanghaje. Dostávají se na stopu záhadnému jednorukému Maurerovi, zjišťují ovšem také, že Kim měla důvod mstít se Reinhardtovi. Před pěti lety totiž zastřelil jejího kolegu a životního partnera.

12 - Zatmění
(Tag der Finsternis)

Semir tentokrát slouží s Kim Krüger, protože Ben má setkání po deseti letech se spolužáky ze školy. Na parkovišti se stanou svědky pokusu o únos. Unesený Alonso Diaz se osvobodí, ale při útěku je zastřelen. Únoscům se podaří uniknout. Diaz byl přítelem a obchodním partnerem Nicolase Pesche, Benova spolužáka z internátu, který je shodou okolností na schůzce abiturientů. Nemá však ani tušení, proč měl být Diaz unesen. Při návštěvě v jeho kanceláři se Semir s Benem střetnou se dvěma gangstery, Romanem Wintochem a Michailem Saizewem. Podaří se jim utéci, ale na útěku ztratí harddisk, který v kanceláři ukradli. Zato Nico je pryč: byl unesen. Únosci se pak ozvou Benovi a žádají, aby harddisk zničil.

13 - Beze stopy
(Spurlos)

Ben a Semir si čtou při hlídce v novinách o nových policejních uniformách, když se šílenou rychlostí přiřítí dvě auta, jedno vytlačí druhé z vozovky a řidič je zastřelen. Bonrath identifikuje mrtvého jako Ricka Fabera, majitele bezpečnostní agentury. Byl již víckrát trestán kvůli prodeji drog a v jeho autě se najde milion eur, a tak se Semir s Benem domnívají, že šlo o vyřizování účtů mezi drogovými dealery. Při prohlídce jeho bytu najdou ale koncept vyděračského dopisu. Mezitím je Bonrath přepaden v sídle bezpečnostní firmy a unesen se synem zavražděného majitele Jochenem.

14 - Operace Tygr
(Codename Tiger)

Při snídani v motorestu se Ben seznamuje s atraktivní studentkou Janou Kressovou a dává jí číslo svého mobilu. Semir je přesvědčen, že mu Jana nikdy nezavolá, to se ale mýlí. Dívka je totiž vzápětí na parkovišti unesena několika ozbrojenými muži. Ti ji posléze zamknou kdesi ve sklepě bez oken, jí se ale podaří dovolat se Benovi. Neví ovšem, kde je, a není také jasné, o co únoscům jde. Až s Hartmutovou pomocí zachytí Ben se Semirem horkou stopu. Vede do firmy Geo23 severně od Kolína nad Rýnem. Ben se Semirem tu narazí na jednoho z únosců, který po nich střílí a podaří se mu uniknout. Semir se pustí do pronásledování, Ben mezitím v kanceláři objeví, oč zřejmě únoscům šlo.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider