Kobra11.eu » Díly » 09. řada
logo webu

Díly » 09. řada01 - Návrat
(Comeback)

Semir prožívá těžké období. Jeho parťák Jan odešel a on si nechce zvykat na nikoho nového. Rozhodne se, že od policie odejde. Ještě před odchodem ale chce vyřešit svůj poslední případ. Vyděrač oznámí, že dal bombu do auta expresní dodávkové služby Paketexpress. Andrea se marně snaží varovat řidičku mobilem. Semir se pokusí zastavit auto na dálnici, ale to mu vybuchne před očima a řidička při výbuchu zahyne. Vyděrač požaduje od Paketexpressu 2 miliony eur v diamantech, jinak nechá vybuchnout další bomby. Policie zjistí, že vyděračův hlas je identický s hlasem zločince Mr. Blacka, který řádil před dvěma roky a údajně zahynul při explozi. Jediným člověkem, který Mr. Blacka na zlomek sekundy viděl, je bývalý Semirův parťák Tom, který před dvěma roky po smrti své snoubenky Eleny, kterou zabil právě Mr. Black, odešel ze služby. Nikdo neví, kde se Tom zdržuje. Semirovi se ho nakonec podaří najít a Tom mu slíbí, že s ním bude na tomto případu spolupracovat. Když se Semirovi a Tomovi podaří nakonec Blacka odhalit, Tom už u policie zůstane. A Semir samozřejmě také.

02 - Komisař
(Der Kommissar)

Kriminální komisař Lambertz byl pro nedbalost, která způsobila smrt mladé dívky, předčasně penzionován. Zatrpklý Lambertz teď kdekoho podezírá a slídí kolem domu svého nového souseda Kramera, protože se mu zdá, že ho v noci navštěvují podivní lidé. Policie na jeho popud provede v Kramerově domě domovní prohlídku, ale nic podezřelého nenajde. Jen v garáži je napůl rozmontovaný veterán Ford Mustang, o kterém Kramer tvrdí, že je to model63, a pár modrých střepů. Technik Hartmut Semirovi a Tomovi vysvětlí, že Ford Mustang se začal vyrábět až v roce 67 a v modrých střepech pozná zbytky UV lampy. Tím se Semir s Tomem dostanou ke starým případům krádeží aut a k překvapivému zjištění, že Kramer není Kramer.

03 - Hrdinské dny
(Heldentage)

Chemik doktor Wallbrecht pracuje ve výzkumném ústavu léčiv. Při vývoji nového léku na srdeční choroby náhodou objeví novou halucinogenní drogu. Zadlužený Wallbrecht je rozhodnut svůj objev zpeněžit, a proto přijme nabídku dvou kriminálníků Becka a Levandovskiho a tajně drogu z ústavu vynese v hasicím přístroji. Auto s hasicím přístrojem havaruje a dřív než mohou zločinci hasicí přístroj odnést, vrak auta i s hasicím přístrojem je převezen na policejní technické oddělení a pak do soudního skladu předmětů doličných. Zločinci chtějí po Wallbrechtovi novou dávku drogy, ten se vzpouzí a při hádce vyskočí z jedoucího auta a zabije se. Zločinci teď musí získat hasicí přístroj ze skladu doličných předmětů a k tomu jim má pomoct policejní technik Hartmut. Aby si Hartmutovu spolupráci pojistili, unesou zločinci dívku, do které je Hartmut zamilovaný.

04 - Vysoké napětí
(Hochspannung)

Na dálnici havaruje auto s dvěma muži, zločincem Hellerem a obyčejným zaměstnancem městských energetických závodů Stratmannem. Heller po nehodě uprchne a umírajícího Stratmanna nechá v autě. K místu nehody přijede vzápětí Tom Kranich. Snaží se zraněnému pomoci a ten mu řekne zdánlivě nesmyslné jméno a číslo. Krátce nato Stratmann v nemocnici zemře a Tom a Semir odjedou na dovolenou k osamělému lesnímu jezeru. Semir jde pro dříví a mezitím přepadnou tábor dva ozbrojení zakuklenci, kteří Toma přemůžou a unesou. Zločinci drží Toma v osamělém domě a snaží se z něj dostat informaci od umírajícího Stratmanna. Semir se zoufale snaží Toma najít, než ho zločinci zabijí, ale nejdřív musí rozluštit záhadný kód.

05 - Pašeráci zvířat
(Jäger und Gejagte)

Tom se Semirem zastaví na silnici dodávku, která jede příliš rychle. V autě sedí španělsky mluvící kněz. Semir kontroluje nákladní prostor auta a najde v něm klec s živým ocelotem. Kněz srazí Semira k zemi a prchá, Tom ho pronásleduje a vzápětí dojde k hromadné dopravní nehodě, při které falešný kněz zahyne. Ale policie se přes ocelota dostane na stopu organizaci zabývající se pašováním vzácných druhů chráněných zvířat do Německa. Aby pašeráci mohli zvířata pašovat, musí s nimi spolupracovat někdo z celnice a nějaký zvěrolékař. Semir s Tomem stojí před těžkým úkolem, který jim ještě ztěžuje asertivní paní doktorka ze zoologické zahrady.

06 - Tvrdý business
(Feindliche Übernahme)

Bonrathův přítel Fallada má malou autobusovou dopravní firmu, ale v poslední době se mu moc nedaří, velký kolínský dopravce Bresser, majitel Jumbo Tours, skupuje konkurenční podniky a teď došla řada i na Falladu. Falladu k prodeji firmy přemlouvá i jeho žena, ale on o tom nechce slyšet. Falladův autobus havaruje na dálnici. Při technické kontrole se zjistí, že mu někdo nařízl brzdové hadičky. Fallada podezírá z atentátu Bressera. Když je pak Bresser zavražděn a jeho manželka spatří nad jeho mrtvolou Falladu, je celkem jasné, že Fallada je vrah. Ale Bonrath věří v jeho nevinu.

07 - Výbušnina
(Explosiv)

Za jediný týden bylo na parkovištích kolem dálnice ukradeno pět nákladních aut s nejrůznějším nákladem – ledek, žampiony, nábytek, kyselina sýrová atd. Semir s Tomem se domnívají, že nejde o náklad, ale o tahače, které zloději prodávají na Východ, ale technik Hartmut pochopí, že z ukradených chemikálií se dá vyrobit nitroglycerin a pátrání se obrátí zcela jiným směrem. Policejnímu pyrotechnikovi Beyerovi vybuchla před dvěma roky bomba, kterou měl zneškodnit. Beyer, který údajně porušil předpisy, byl při výbuchu zraněn v obličeji a jeho kolega zabit. Krátce na to byl poslán do výslužby se sníženou penzí. Beyer se cítí ukřivděný a vydírá město bombovým útokem. Požaduje 5 milionů eur, které mu podle jeho soudu náleží. Beyer není vrah a nechce nikomu ublížit, ale situace se změní, když se sám stane obětí svého spolupachatele Petersena.

08 - Požární poplach
(Feueralarm)

Hasič Matthias Jaspers na dálnici havaruje a jeho auto shoří. Při pitvě ohořelého těla se zjistí, že byl Jaspers zastřelen a stopy po kulkách se najdou i ve vraku auta. V obvodu hasičské stanice číslo 5, jejímž členem Jaspers byl, došlo v posledním roce k několika velkým požárům budov. Pojišťovna pojistky vyplatila a pachatel se nikdy nenašel. Vyšetřovatelé se domnívají, že šlo o čin nějakého pyromana, ale hasička Nicole Braunová, kolegyně zavražděného, má na věc jiný názor. Domnívá se, že Jaspers byl na stopě velkých pojišťovacích podvodů, do kterých byl zapleten i někdo z hasičů. Nicole se rozhodne, že bez ohledu na smrtelné riziko odhalí Matthasiova vraha.

09 - Axel a Marko
(Brennpunkt Autobahn)

Semir a Tom zastaví pro rychlou jízdu řidiče a ten jim vzápětí ujede. Při pronásledování se jeho auto zřítí z mostu a řidič se zabije. Poblíž místa nehody pracují na opravě svodidel dva mladiství delikventi Axel a Marko, kterým práci na dálnici zařídil Herzberger. Axel s Markem najdou v příkopu kovový kufřík. Když ho otevřou, najdou v něm CD se seznamem bankovních převodů. Marko chce CD odevzdat policii, ale Axel je přesvědčený, že ho někomu výhodně prodá. Když se dozví, že jistý Ballschik hledá kovový kufřík s CD, nabídne mu ho za milion euro. Ballschik na oko souhlasí, ale je rozhodnutý se Axela zbavit.

10 - Sebeobrana
(Notwehr)

Semir s Andreou chtějí natankovat u benzinové pumpy právě v okamžiku, kdy pumpu přepadnou bratři Robert a Frank Wolffovi. Semir se snaží jednoho z nich zadržet, ten ho přemůže a chystá se Semira zastřelit. V tom okamžiku zasáhne Andrea, zvedne ze země Semirovu pistoli a Franka, zastřelí. Robertovi se podaří uprchnout. Chce se dostat do zahraničí, ale ještě předtím chce pomstít bratrovu smrt a zabít ženu, která ho zabila. Ohrožuje i manželku svého zabitého bratra Carolin. Carolin předstírá, že se Roberta bojí a spolupracuje s policí při pátrání, ale ve skutečnosti chce manželovu smrt pomstít sama.

11 - Osobní statečnost
(Zivilcourage)

Bonrathův syn Jochen se živí se jako šofér u limuzínové služby. Jedním z jeho stálých klientů je bohatý podnikatel Hellmann. Při jízdách s Hellmanem a jeho milenkou Norou si Jochen všimne, že Hellmann Noru týrá. Dívky se zastane a ukryje ji v bytě svého otce. Za to ho dá Hellmann unést svým zabijákem.

12 - Na lovu
(Auf der Jagd)

Na dálničním parkovišti je zastřelen mladý programátor Kevin, který se svými přáteli Nadine a Mikem pracoval externě pro velkou softwarovou firmu Microprotect, zabývající se vývojem a prodejem antivirových programů. Podezření z vraždy padne na Kevinova přítele Mika, který s ním měl pracovní i osobní neshody. Mike je sice nevinný, ale před policií uprchne a snaží se sám najít důkazy pro svou nevinu.

13 - Sestřička
(Kleine Schwester)

Christina Engelhardtová, mladší sestra šéfové Kobry 11 Engelhardtové, se vracela z horolezecké túry v Tatrách a těsně před Kolínem zavinila na dálnici nehodu. Tvrdí, že se to stalo proto, že ji na odpočívadle přepadli dva zakuklení muži a ona se jim snažila ujet. Brzy je nalezen zavražděný muž, s nímž byla Christina na Slovensku a na vražedné zbrani, cepínu, jsou její otisky. Navíc se ještě v pneumatikách Christinina auta najde pět kilo kokainu.

14 - Nad propastí
(Am Abgrund)

Maskovaní motocyklisté přepadnou na dálnici auto převážející cennosti a ukradnou z něj kufřík umělých diamantů, které není možné bez zdlouhavých laboratorních testů odlišit od pravých. Kdyby se k nim podařilo sehnat certifikáty pravosti, daly by se prodat jako pravé diamanty. Formuláře jsou ve znalecké laboratoři v nejvyšším patře ostře střežené 120 metrové budovy Cologne Towers. Dostat se dovnitř není snadné a cesta zpátky je ještě těžší. Zloděj musí seskočit ze střechy budovy padákem. O ostatní se už postarají Tom se Semirem.

15 - Horečka
(Fieber)

Bonrath má těžkou chřipku, ale zůstává ve službě a nechce se dát uznat. Na parkovišti je svědkem, jak někdo zastřelil člověka. Bonrath skoro nevidí a žádná mrtvola se nenašla, proto si všichni myslí, že jen blouzní z horečky. Ale Bonrath chce za každou cenu dokázat, že to, co viděl, nebyly horečnaté vidiny, ale skutečnost. Přiměje Toma a Semira pátrat. Ti opravdu najdou na parkovišti kulku z pistole a vyšetřování se rozjede naplno.

16 - Ztráta kontroly
(Außer Kontrolle)

Učitelka Ilka Wagenrová zahyne na dálnici při autonehodě, její vůz se stal neovladatelným. Havarovaný vůz je odvezen na technické oddělení policie, odkud se vzápětí ztratí. V krvi Ilke Wagnerové byl při pitvě zjištěn alkohol, ale její manžel tvrdí, že nikdy nepila. Ukáže se, že vzorky krve někdo zaměnil. Policii se přihlásí inženýr Carsten Beil, který pracuje jako technolog ve velké gumárenské firmě s informací, že určité procento pneumatik z nové série má skrytou vadu, která může způsobit nehodu. A tak místo autonehody a nedbalosti musí Tom se Semirem řešit případ plný vydírání a pokusu o vraždu.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider