Kobra11.eu » Díly » 07. řada
logo webu

Díly » 07. řada00 - Křest ohněm
(Feuertaufe)

Na dálnici spadnou tři velké kovové kontejnery s barevným práškem, které někdo vyhodil z letadla zároveň se zastřeleným pilotem. Policie zjistí, že barevný prášek je speciální tiskařská barva pro tisk euro bankovek. Semir se vydá po stopě bandy padělatelů, ale do vyšetřování se mu neustále plete Jan Richter. Semir ho původně považuje za člena bandy, ale vyklube se z něj policista, který pátrá na vlastní pěst po vrahovi svého přítele, kterým byl zastřelený pilot.

01 - Falešné signály
(Falsche Signale)

Neznámý pachatel se naboural do hlavního počítače řídícího centra dopravní signalizace a přepnul všechny semafory na zelenou, takže na důležitých křižovatkách po celém městě dochází k hromadným srážkám. Později se ukáže, že celá akce je jen kouřová clona, která má odvrátit pozornost policie od pokusu o loupež zabaveného heroinu skladovaného v policejních kasárnách.

02 - Závod s časem
(Gegen die Zeit)

Jan a Semir jedou po dálnici a Semir se už těší na svatební večírek, na který má jí s Andreou. O několik vteřin později mu ale začíná perný den … doslova závod s časem. Na dálnici jede zběsilou rychlostí stříbrné Audi 100 a Jan ho hned se svým CLK začne pronásledovat. Když jeho řidič uvidí vůz s blikajícím majáčkem, zastaví u krajnice. Jan a Semir ho chtějí normálně zkontrolovat. Rutina se ale mění v divokou honičku. Jan si u řidiče všimne pistole. Ten začne okamžitě prchat. Nezvládne však svůj vůz a vyletí z dálnice. Jeho spolujezdec vylézá z vozu a aktivuje bombu, která vyla na zadních sedačkách. Jan a Semir uniknou jen o vlásek jisté smrti. Pak začíná pátrání po bombovém útočníkovi. Andrea podle záznamů zjistí, že jde o známého pyrotechnika Galerta. Jan a Semir najdou jeho dílnu. On však s jejich návštěvou počítal a i tam na ně připravil past. Jan a Semir naštěstí bomby deaktivují. Útočník však nenechává Jana a Semira v klidu. Mají 20 minut na vypátrání a zneškodnění nastražené bomby. Ve vozidle roznáškové služby dovezl bombu jako svatební dar. Na stejnou svatbu kam má jít Semir s Andreou. Než to ale Semir zjistí, musí vysvobodit Jana z další bombové pasti. Galerta zatknou, ale postřeleného. Ten jim nechce prozradit, kam bombu ukryl. Pak si ale Semir všimne pozvánky na svatbu. Přijedou právě včas. Bombu se jim podaří zneškodnit. Útočníkovi šlo o pomstu. Chtěl se pomstít za smrt své dcery, která zemřela bombou, jež sám sestrojil. Útočník nakonec v nemocnici umírá.

03 - Rodinný gang
(Familienbande)

Bonrath a Herzberger mají na dálnici službu u silniční kontroly. Bonrath zastaví černé Porsche. Jeho řidič nemá doklady a u spolujezdce si Bonrath všimne zbraně. Než stačí něco udělat je sražen k zemi a černé Porsche je na útěku. O prchajícím Porsche dostanou hlášení i Semir s Janem, kteří se hned zapojí do pronásledování. Semir a Jan mají ale nehodu a tak v pronásledování pokračuje Bonrath a Herzberger. Ti mladíky dojedou u opuštěného domu u dálnice. Když chce Herzberger prověřit vůz, jeden mladík – Mark - ho ze střechy chce zastřelit. Bonrath zareaguje dříve a Marka zastřelí. Druhý mladík však i s Markovou zbraní nasedá do vozu a ujíždí. Bonrath je posléze suspendován a sám má výčitky svědomí. Vyšetřování ukáže, že mladíci Porsche ukradli a v centru města vykradli klenotnictví. Šéfem celé bandy je Shark, známý zloděj a lichvář. Ten mladíky jen využívá a zájem o ně jen předstírá. Bonrath pak u druhého vykradeného klenotnictví pozná druhého mladíka z Porsche. Po divoké honičce nakonec chytnou jen Sharka. Musí ho ale pro nedostatek důkazů propustit. Markův starší bratr Nick chce svého bratra pomstít a tak se pod záminkou dostane do Sharkovy bandy. Shark Nicka potřebuje jako druhého řidiče na další velkou akci – přepadení transportéru peněz. Shark však Nickovu pomstu odhalí a Nicka zamkne ve svém bytě. Semir a Jan však Sharka s Nickem sledovali a tak vědí, co se stalo. Nick jim pak řekne o Sharkově plánu. Semir s Janem Sharkův plán překazí. Jeho banda z místa činu ale uniká. Shark se při pronásledování postupně zbavuje celého svého týmu jen proto, aby si zachránil svoji vlastní kůži. Shark nakonec havaruje a mizí ve staré hale. Když pro něho Semir s Janem jdou, Shark čeká za sloupem s namířenou pistolí – na Semira. Než však stačí zmáčknout spoušť, postřelí ho Bonrath a tím zachrání Semirovi život.

04 - Smrtonosná zásilka
(Tödliche Fracht)

Stevardka Monika Schindlerová, která se právě vrátila z letu do Jižní Afriky, najela na dálnici autem do autobusu a zabila se. Policie se domnívá, že ji někdo pronásledoval, ale nemůže žádného pronásledovatele najít. Podle záznamu videokamer z letištní garáže Monika prorazila závoru, ale nikdo za ní nevyjel.

05 - Náraz
(Der Aufprall)

Jan Richter jede za bílého dne po dálničním staveništi a najednou na kapotu jeho vozu spadne mrtvý hlavní inženýr. Komplikovaný případ machinací kolem prodeje stavebních pozemků a stavby dálnice rozplétá Semir Gerkhan.

06 - Rock 'n' Roll
(Rock 'n' Roll)

Roková skupina Speed jede na své turné po Německu. Jejich zpěvák Johny dojede na dálnici autobus se zbytkem skupiny. Na dálničním parkovišti přestoupí do autobusu a v tom jeho auto exploduje a způsobí na dálnici hromadnou nehodu. Semir a Jan dostanou celý případ k vyřešení. O chvíli později se to komplikuje. Jan a Semir mají na krku ochranu celé kapely. Když pátrají po stopách, najdou Hanu, která byla s Johnym v bližším kontaktu. Pro Johnyho to byla jenom známost na jednu noc, Hana si to však vyložilo jinak a rozešla se se svým přítelem Tillem. Semir a Jan si myslí, že útočníkem je právě on. Mezitím ale dostala kapela nabídku na natáčení klipu. Jan a Semir je musí hlídat. Na natáčení dojde opět k útoku a jen o vlásek zachrání Semir Johnymu život. Pak Janovi volá Hana, že jí Till drží na starém hradě. Když na místo Jan a Semir dorazí se zásahovou jednotkou, najdou na hradě svázaného Tilla. Pravým pachatelem je Hana. Ta se nemůže vyrovnat s tím, že ji Johny odmítl a tak ho unese z hotelového pokoje. Jan a Semir musí Johnyho zachránit, aby mu psychicky nemocná Hana neublížila. Ta má jasný plán. Když s ním nemůže žít, tak spolu alespoň zemřou. Vytáhne Johno na vysokou věž a chce s ním skočit dolu. Tomu naštěstí Semir a Jan zabrání.

07 - Countdown
(Countdown)

Na dálnici vybuchl kamión přepravní firmy Giering, do kterého neznámý pachatel umístil bombu. Vyděrač hrozí, že vyhodí do vzduchu další kamióny, když nedostane od Gieringa jeden milion eur. Policie se domnívá, že mu jde víc o pomstu, než o peníze. Před rokem způsobilo Gieringovo nákladní auto bezohlednou jízdou nehodu, při které zahynulo pět lidí. Je pravděpodobné, že pachatelem je někdo z pozůstalých.

08 - Soukromé očko
(Der Detektiv)

Na dálnici dojde k hromadné nehodě. Stará Honda přeletí do protisměru, kde exploduje. Když Semir se svým kolegou přijedou na místo nehody, tak Semir nevěří svým očím. Hondu řídil jeho dávný přítel, nyní soukromý detektiv Schröder. Tem ji na stanici vypráví všechno možné, ale pravdě se to nepodobá ani malinko. Semir Schrödera zná a větří nějaký problém. Tak ho sledují do jeho kanceláře. O deset minut později vytahují Schrödera z hořící kanceláře. Ten má již strach a tak jim všechno řekne. Na střeše fotil nějakého nevěrného manžela a přitom se mu povedlo vyfotit a něco důležitějšího. Po vyvolání fotek Jan se Semirem zjistí, že Schröder je svědkem vraždy. Obětí byla polská prostitutka. Musela zemřít, protože zjistila, co neměla. Byla zastřelena, ale zbraní co měla být v policejním skladě zabavených předmětů zničena. Ředitel skladu dělá, že o ničem neví. Opak je však pravdou. Ve skladě je ukryto 5 000 000 eur ve zlatých cihlách. Na ty má se svými kumpány zálusk. Jan a Semir vše za Schrödrovi pomoci zjistí, když ale přijedou do skladu, je zlato již pryč. Zlodějům se ho podařilo vynést starou větrací šachtou do blízkého lomu. Semir a Jan se tam hned vydají a podaří se jim zlato zadržet. Po dlouhé honičce po lomu se zkorumpovaným policistou se obě auta zastaví na okraji skály. Auto zkorumpovaného policisty nakonec se skály spadne. Schröder se muže chlubit, že to je již druhý případ co Semirovi pomohl vyřešit.

09 - Lehká kořist
(Leichte Beute)

Semir s Janem prověřují opilého řidiče na odpočívadle, když v tom se přes parkoviště prožene velkou rychlostí stříbrné Porsche. Jan a Semir ho hned začnou pronásledovat. Na dálnici je však hustý provoz a Denis, řidič Porsche, způsobí těžkou nehodu. Denis auto doveze na místo určení – na vrakoviště. Pro jejich majitele Denis auta krade. Ti mu krádež zaplatí, ale Denis se o nehodě na dálnici nezmíní. Semir s Janem se pouští do pátrání po majiteli vozu. Toho najdou svázaného v kufru jeho dalšího vozu. Podle záznamu z jeho bezpečnostní kamery však zjistí, kdo je tím zlodějem. Když si pro Denise jdou, tak se mu povede zmizet a tak se pátrání rozjíždí na novo. Denise hledají i u jeho přítelkyně Alex, o které si myslí, že s ním seděla v kradeném Porsche. Ta jim samozřejmě nic neprozradí. Mezi tím se Denis ale dostane do problémů. Kvůli nehodě na dálnici policie kradené Porsche našla a zabavila. Denis proto musí ukrást další. Při jeho krádeži však jeden z majitelů vrakoviště zabije majitelku vozu. Denis pak začne vydírat šéfa bandy Kellera. Ten se jen tak nedá a postará se o Denisovu likvidaci. Vytlačí Denise s jeho vozem ze silnice a on ve vraku vozu umírá. Nyní je v nebezpečí i Denisova přítelkyně Alex. Denis měl fotky, kterými chtěl bandu vydírat. A právě ty fotky po Alex Keller chce. Když je dostane, rozhodne se, že Alex i s její sestrou také odstraní. Semir a Jan předtím ale zatknou Kellerovy kumpány a ti jim prozradí, kde chce Keller sestry odstranit. Ti se na místo hned vydají. Keller chtěl Alex hodit na dno přístavu, který se má zasypávat. Jan a Semir mu v tom však zabrání a Kellera i se zbytkem bandy zatknou.

10 - Heinrich a Paul
(Heinrich und Paul)

Gangsteři přepadnou sázkovou kancelář na dostihové dráze, chtějí ukrást všechny peníze, ale zdrží je starý pán, který stojí před pokladnou. Vzápětí přijede policie a lupiči uprchnou bez kořisti. Starý pán je zestárlý lupič, gentleman Heinrich Lisitzki, kterého policie dobře zná.

11 - Sabotáž
(Sabotage)

Semir si v autopůjčovně Gerlach půjčí dodávku, protože stěhuje Andreu do nového bytu. Na dálnici potká Jan a tak mu hned zavolá, Jan na dálnici kontroloval technický stav vozidel. Při hovoru Semir ale zjistí, že mu nefungují brzdy. Jan se mu hned vydává na pomoc. Nic však již nestihne udělat – Semir najde na předním jedoucí karavan přes který přelétne do protisměru kde ho ještě převálcuje náklaďák. Semir je s těžkým otřesem mozku převezen do nemocnice. Technici zjistí, že jeho brzdy byly poškozené. Pak přijde do autopůjčovny výhružný e-mail. 1 000 000 eur nebo další útoky na klienty autopůjčovny. Jan dostává místo Semira Bonratha. Ti hned zajistí předání peněz, které však nevyjde, protože vyděrač o celé akci věděl. Z nemocnice navíc přichází špatná zpráva: Semir upadl do kómatu. Vyděrač poškodí další vůz ale jeho nehodě naštěstí Jan zabrání. Vyděrač za poškozeným vozem jel. Když viděl, že sabotáž nevyšla, začal ujíždět. Jan a Dieter ho zpozorovali a začali ho hned pronásledovat. Povede se mu však uniknout. Jan a Dieter se vydávají po stopách a ze záznamu kamery na parkovišti zjistí kdo Semirův vůz poškodil. Když přijdou do vyděračova bytu, najdou ho s prostřelenou hlavou. Do autopůjčovny přichází ale opět požadavek na výkupné. Při předání peněz paní Gerlachová vyděrače pozná. Je to její sekretářka a zároveň milenka jejího manžela. Ti chtějí Gerlachovou zabít, protože je odhalila. Jan a Dieter však jejího manžela včas odhalí a zjistí, kde Gerlachovou skrývají. Jejího manžela zatknou až po divoké honičce po krosové dráze. Jan dostává zprávu, že se Semir probral.

12 - V utajení
(Undercover)

Semir je na žádost zemské policie nasazen jako tajný agent do organizace zlodějů a překupníků luxusních aut, která spolupracuje s ruskou mafií. Má za úkol odhalit tajemného šéfa gangu známého pod jménem Car, ale netuší, že jeho nadřízený vrchní komisař zemské policie Wiemeier Cara zná a chce si s ním vyřídit svoje osobní účty. Semir si získá Carovu důvěru, ale nakonec je stejně odhalen a při dramatickém boji přijde málem o život.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider