Kobra11.eu » Díly » 05. řada
logo webu

Díly » 05. řada00 - Smrtící jízda v lince 834
(Todesfahrt der Linie 834)

Base jumper nezvládne termiku a zřítí se na dálnici. Při vyšetřování najde Semir s Tomem map a ohořelý papír. Mezitím přistane skupina bývalých fotbalistů zkrachovalého klubu na střeše výškové bankovní budovy, kde ukradnou 20 milionů marek a skočí z dolu. Tom a Semir zjistili místo přepadení a jsou na místě těsně po loupeži. Zločinci začnou po policii střílet. Mosserovi, jednomu z lupičů, se podaří utéct a Dalhoff s Justinem unesou autobus plný pasažérů. Policie se snaží autobus zastavit pomocí zátaras, ale těžké vozidlo je proráží a jede dál. Když dojde autobusu na dálnici nafta, požaduje Dalhoff cisternu s palivem. Úkolu se ujme Semir. Po natankování je donucen vystřídat zraněného řidiče. Dalhoff kontaktuje Mossera a naplánují, jak se dostat z autobusu.

01 - Horečnaté sny
(Fieberträume)

Semir pronásleduje na dálnici mladý pár, který ukradl sportovní vůz a snaží se nyní upláchnout. Náhle však v protisměru neznámý džíp prorazí policejní zátarasy a střetne se s prchajícím sporťákem. Z havarovaného džípu vyskočí jeden z pasažérů a s kabelou v ruce prchá do blízkého lesa. Krátce poté se policii podaří zjistit, že se jedná o bankovní lupiče. Prchající muž je Pieter van Heerlen. Jeho kumpán, který byl mezitím se zraněními převezen do nemocnice, je Rumun Tadescu. Doktoři zjistí, že muž byl nakažen obzvláště nebezpečným subtypem difterie. Při prohlídce Van Heerlenovi maringotky se Semir stává rukojmím Van Heerlena. Úřady se obávají epidemie, kterou by mohl rovněž nakažený muž spustit.

02 - Smrt z motoru
(Der Tod aus dem Motor)

V den svatby zahyne nevěsta a její spolujezdkyně při dopravní nehodě. Motor automobilu, který nehodu způsobil, náhle explodoval a automobil se stal neovladatelným. Majitel autodílny, která do auta namontovala vadné součástky, se snaží zbavit odpovědnosti.

03 - Těžká volba
(Zwischen allen Stühlen)

Tom a Semir jsou pověřeni doprovodem policejního transportu, jež převáží korunní svědkyni v případu gangstera Lorenze. Jedná se o Lorenzovu ženu, která je ochotna vypovídat proti svému muži. Někdo z řad policie však zločincům prozradí trasu a časový plán konvoje. Skupina zabijáků zaútočí na auto se svědkyní, která přežije jen díky obětavému zásahu policistů z Kobry 11. Tom a Semir jsou i nadále pověřeni její ochranou. To se však ukáže jako zapeklitý oříšek. Lorenz nechá unést Tomovu sestru a nabízí výměnu obou žen. Na to však policie nemůže přistoupit.

04 - Obchod se smtí
(Crash Kommerz)

Firma Tempomovie se specializuje na natáčení efektních srážek na dálnici, naživo a při plném provozu, k tomu využívá nezaměstnané kaskadéry. Když při jedné z takových hromadných srážek zahyne kolem jedoucí řidič, policie spustí rozsáhlé vyšetřování. Podezření se soustředí na bývalého kaskadéra Dannyho, který shání peníze na operaci své sestry.

05 - Láska až za hrob
(Liebe bis in den Tod)

Andrea má milence, kanadského Němce Patricka O´Conora. Sympatický a vždycky pozorný Patrick se po několikatýdenní známosti změní, dělá jí žárlivé scény a všemožně ji omezuje. Když se s ním Andrea rozejde, Patrickovi se zhroutí svět, začne Andreu pronásledovat a snaží se zlikvidovat všechny její přátele.

06 - Schmölderův sen
(Schmölders Traum)

Schmölder je na dně, žije v boudě pod mostem a před lety se ve zlém rozešel s dcerou. Jednou najde v trávě kufr s miliónem marek a bez velkého váhání si peníze nechá. Doufá, že se smíří s dcerou a že spolu odjedou do Kanady. Peníze však patří dlouho hledanému gangsterskému bossovi Matuschekovi a ten je chce za každou cenu zpět. Dostane se na stopu Schmölderovi, ale ten už se mezitím spojil s policií a společně nalíčili na Matuscheka past. Matuschek padne do pasti, ale peníze se nenajdou. Když později Schmölder s dcerou nastupují do letadla do Kanady, Semir s Tomem se dívají diskrétně stranou.

07 - Zlý sen
(Doppelter Albtraum)

Dva lupiči vyloupili banku. Jeden uprchl s kořistí a druhý, cizinec, skončil v nemocnici na infekčním oddělení. Lékaři u něj zjistili zvlášť nebezpečnou a nakažlivou formu záškrtu, která se v Německu nevyskytuje. Hygienik okamžitě vyhlásil první stupeň epidemického ohrožení. Policie předpokládá, že druhý lupič je také infikovaný. Hrozí nebezpečí epidemie a policisté mají rozkaz zlikvidovat prchajícího lupiče za každou cenu.

08 - Tina a Aysim
(Tina und Aysim)

Středoškolačky Aysim a Tina se vracejí k ránu z třídního večírku. Zastaví jim Steeg, známý Tinina bratra. Slíbí jim, že je odveze domů, ale cestou se je pokusí znásilnit. Tina ho přemůže a děvčata se zmocní jeho auta. Protože obě mají neshody s rodiči, rozhodnou se, že utečou z domova. Když cestou zastaví, najdou v autě kufr peněz, kufr kokainu a pistoli. Děvčata si všechno nechají a jedou do Belgie k moři. Hledá je celá německá policie, ale taky Steeg, zabiják a kurýr drogového mafiána.

09 - Rychlost
(High Speed)

Klaus je nepraktický snílek, má těhotnou snoubenku a rozpadající se autodílnu. Snoubenka si ho nechce vzít a Klaus dostane bláznivý nápad. Upozorní noviny, že se na dálnici bude něco dít, navlékne si na hlavu masku prasete a řítí se po dálnici dvěstěpadesátkou. Při jízdě vyleze na střechu a ukazuje na kamery novinářů tričko s nápisem: Tino, vezmi si mě. V nadšení z vlastního husarského kousku si nevšimne, že za ním došlo k hromadné srážce aut. Šéfredaktorka novin najde Klause podle fotografie jeho auta a vydíráním ho přinutí, aby pro ni vyloupil banku. Po úspěšné loupeži se s ním ovšem nechce dělit.

10 - Znepřátelení bratři
(Feindliche Brüder)

Majitel stavební firmy Solms zemřel. V závěti odkázal firmu synu Ludwigovi a mladšího Georga vydědil. Georg se proti závěti odvolal, ale soud dal za pravdu jeho bratrovi. V noci zničí neznámý pachatel staveniště Ludwigovy firmy, podezření pochopitelně padne na jeho bratra Georga. Zanedlouho nato zahyne Ludwigův stavbyvedoucí při podezřelé nehodě, z vraždy je podezřelý opět bratr Georg. Policie začíná pomalu rozkrývat případ vydírání, podvodů a chamtivosti, která se před ničím nezastaví.

11 - Černá vdova
(Die schwarze Witwe)

Drogový kmotr Laparrin z Marseille vyšle do Německa nájemného vraha, který má za úkol zabít čtyři bývalé Laparrinovy spolupracovníky, kteří chtějí podnikat na vlastní pěst. Totožnost vraha, ani jeho zamýšlených obětí, nikdo nezná. S prosbou o pomoc se na dálniční policii obrátí francouzská policistka a pracovnice Interpolu Silvia van Delorová. Tom se do ní zamiluje až po uši. Mrtvoly přibývají, ale záhadný vrah neustále uniká.

12 - Bistro TruckStop
(Truckstop)

Rolf Lehmann, obchodník s realitami, je mužem bez zábran. Vlastní několik stavebních parcel, které z větší části pronajímá. Například motorest Truckstop, jehož provozovatelkou je Monika Wagner. V tomto případě se Lehmann dostává do potíží, protože jednou pronajatý pozemek chce vyčistit a výhodně prodat investorovi, který chce v místě vybudovat velké obchodní středisko. Zdá se to jako velký kšeft pro Lehmanna, ale životní tragédie pro Moniku, která si svým podnikem splnila životní sen. Lehmann se rozhodne použít kriminální metody, aby se Moniky zbavil. Případ je přidělen Tomovi se Semirem.

13 - Falešná hra
(Falsches Spiel)

Karl Schmidt, obchodník s realitami, havaruje se svojí helikoptérou poblíž dálnice. Nehodu nepřežije. Vyšetřování ukáže, že někdo záměrně stroj poškodil: hadice od olejové pumpy byla odříznuta. Podle výpovědí svědků se podaří sestavit podobiznu pachatele. Policistům z týmu Kobra je jasné, že mají čest s Maxem, shodou okolností bratrem Semirovy první lásky. A Max by měl také slušný motiv. Jeho otec byl před časem podveden právě Karlem Schmidtem. Max tehdy vykradl banku, aby svému otci pomohl z finančních potíží. A právě krátce poté, co byl Max propuštěn z vězení, spadl Schmidt se svým strojem.

14 - Krátké štěstí
(Kurzes Glück)

Anna Engelhardtová se zamilovala. Její kolegové mají z její známosti upřímnou radost. Jediný, kdo žárlí, je Herzberger. Phillip, Annin vyvolený, je úspěšným majitelem realitní kanceláře. Rozhodne se ji překvapit romantickou nabídkou k sňatku v Paříži. Cestou do města všech zamilovaných však pár přepadne cizí člověk a Anninou zbraní zabije Philippa. Ale kde je Anna? Nikdo z jejich kolegů nevěří, že by samotná Anna byla nějak zapletena do vraždy. Herzberger má o svou nadřízenou upřímný strach a obává se nejhoršího. Komisař Schulte a jeho tým však věří, že Anna je skutečným a jediným pachatelem. Schulte navíc zbaví Semira a Toma pravomocí na vyšetřování. Oni však nedbají a pouštějí se do pátrání na vlastní pěst. Dostávají se tak na zatraceně tenký led. Anna je možná v ohrožení života a navíc jí hrozí nebezpečí z vlastních řad. Je Schultem obviněna z vraždy.

15 - Věc cti
(Ehrensache)

Při přesunu vojenského konvoje z cvičení v Holandsku, má jedno z nákladních aut nehodu, při níž zahyne řidič. V havarovaném autě se najde jeden kilogram heroinu. Semir přednáší na policejní škole a tak se případu ujímá Tom. Vyšetřování ho zavede do kasáren Bundeswehru, kde narazí na podivnou elitní jednotku Copia Honoris.

16 - Závodní stáj
(Der Rennstall)

Timo má závodní auto a potřebuje do něho nový motor, na který nemá peníze. Proto se s kamarádem Berndem rozhodl ukrást vůz. Vyhlídli si černou Audi A8. Když majitel vozu viděl, jak mu kradou vůz, začal po nich střílet. Ve stejnou chvíli přijel na parkoviště Tom se Semirem a začali hned jednat. Semir odzbrojil majitele vozu a Tom pronásledoval Tima, ale ten ho setřásl. Když s vozem zajeli do garáže a Bernd vůz kontroloval. Našel kufr, ve kterém byly dokumenty se seznamem úplatků. Bernd kontaktoval Dr. Krävna, majitele vozu, a chtěl po něm peníze. Při předání peněz Bernd Dr. Krävnovi oznámil, že jde jen o zálohu. Bernd dokumenty ještě ocenil na 1 000 000 německých marek. Kräven chtěl Berndovi nahnat strach, a tak na něho poslal své kumpány. Ti před závodem poškodili brzdy na Timově závodním autě. Na okruh, vyslechnout Bernda, přijeli Tom se Semirem. Bernd, aby se vyhnul policii, vyjede na trať s vozem netušíc, že má poškozené brzdy. Bernd nezvládne rychle jedoucí vůz a vylétne z trati. Ve vraku vozu umírá. Timo chce svého kamaráda pomstít a tak jedná s Krävnem sám. Tom a Semir prohledali Berndovu dílnu, kde našli kopie Krävnových dokumentů. Timo nechá své dívce Manu na záznamníku vzkaz, že má schůzku s Krävnem a že pak odletí spolu do USA. To ovšem netuší, že Manu Kräven unesl jako pojistku. Tom a Semir najdou v bytě Tima vzkaz, který vezmou na rozbor. Podle zvuku poznají, že se schůzka koná na jedné přehradě a hned se tam vydají. Kräven nechtěl žádné svědky, a proto chtěl Tima a Manu zabít. Tomu Semir s Tomem zabránili a Dr. Krävna dopadli.
Obsah převzat a upraven z https://erdoganatalay.wordpress.com/

admin@kobra11.eu
2007 — 2021, design Quickspider